Документ № 7/77-4 від 16.09.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

21.09.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

16.09.2020 м. Дружківка №7/77-4
 
Про хід виконання Програми розвитку позашкільної освіти міста Дружківка на 2016-2020 роки

         Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Лазебник С.А. про хід виконання «Програми розвитку освіти міста Дружківка на 2016-2020 роки»  (далі – Програма), міська рада відмічає широке залучення дітей до навчання у гуртках та творчих об’єднаннях за різними напрямами позашкільної освіти. Реалізація заходів Програми розвитку  позашкільної освіти  відбувалась відповідно до поставлених завдань Програми. Фінансування Програми здійснювалось за рахунок коштів міського бюджету в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідні роки, коштів з інших джерел, не заборонених законодавством України.

На даний час у системі освіти міста Дружківка функціонують: позашкільний навчальний заклад Центр дитячої та юнацької творчості Дружківської міської ради Донецької області (ЦДЮТ) та позашкільний навчальний заклад Станція юних техніків Дружківської міської ради Донецької області (СЮТ), в яких здобувають позашкільну освіту близько 1300 дітей та підлітків, що складає 27% від загальної кількості учнів шкіл міста.

 У ЦДЮТ працюють 49 гуртків художньо-естетичного напряму, 5 гуртків науково-технічного напряму, 6 гуртків туристсько-краєзнавчого напряму, 1 гурток гуманітарного напряму, 1 гурток військово-патріотичного напряму. Створені 13 колективів, одинадцяти з яких присвоєні почесні звання: 7 колективам - «Народний художній колектив», 4 колективам - «Зразковий художній колектив».

 У СЮТ працюють 11 гуртків науково-технічного напряму, 8  гуртків художньо-технічного напряму,  1 гурток спортивно-технічного напряму

           У 2019 році у  СЮТ були відкриті два нових гуртки науково-технічного напряму «Робототехніка» та «Юний винахідник», в яких впроваджуються інноваційні технології: дослідницько-експериментальна діяльність із застосуванням IT-технологій, конструювання та програмування; створюються цікаві електронні прилади та моделі роботів.

            У позашкільних закладах навчаються 53 дитини вразливих категорій (діти з особливими освітніми потребами, під опікою, з малозабезпечених сімей), для яких щороку проводяться різноманітні заходи, конкурси, благодійні концерти.

            Робота педагогів закладів позашкільної освіти результативна та відзначена нагородами різних рівнів. Педагоги ЦДЮТ мають почесні нагороди і звання: 2 педагога «керівник гуртка-методист», 2 – майстер-педагог позашкільної освіти, 10 педагогів нагороджені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, 7 педагогів –знаком «Відмінник освіти України», 2 – відзначені почесним знаком Софії Русової,  4 – лауреати обласного конкурсу «Кращий працівник року», 1 – переможець конкурсу «Жінка року», 2 – почесні нагороди за заслуги перед містом, 1 – почесна відзнака за активну громадську діяльність.

            Щороку колективи та солісти ЦДЮТ з великим успіхом презентують  заклад  на  конкурсах різного рівня. За 5 років вихованці ЦДЮТ здобули перемогу у міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах: гран-прі - 40, І місць - 575, ІІ місць - 345, ІІІ місць - 191. Здобутки СЮТ за участь протягом 5 років у різнорівневих конкурсах: І місць - 91, ІІ місць - 80, ІІІ місць - 15.

           З метою стимулювання дітей переможців  Всеукраїнських та міжнародних конкурсів  та педагогів, які підготували переможців, Всеукраїнських конкурсів-захистів Малої академії наук та Міжнародних етапів конкурсів відділ освіти Дружківської міської ради щороку проводить разову виплату премій. За 5 років було виплачено 149243 грн.

            У 2016-2019 роках колектив ЦДЮТ взяв участь у фінальному етапі міжнародного проєкту Міжнародної організації з міграції (МОМ) і народу Японії «Підтримка стабілізації громад, які постраждали від наслідків конфлікту на Донбасі», в ході якого було проведено величезну кількість додаткових заходів навчально-виховного і організаційно-масового характеру (майстер-класи, концерти, тренінги, свята, поїздки, походи, туристські змагання та інше). Проєкт був профінансований у розмірі близько 2 тис. доларів.

           Виконання «Програми  розвитку позашкільної освіти міста Дружківка на 2016-2020 роки» сприяло:

        - створенню умов для забезпечення доступності позашкільної освіти, творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей, організації їх змістовного дозвілля;

        - поліпшенню стану позашкільної освіти в умовах удосконалення нормативно- правової бази;

        - створенню умов для подальшого розвитку позашкільної освіти;

        - упровадженню заходів щодо збереження мережі закладів позашкільної освіти;

        - зміцненню матеріально-технічної бази закладів позашкільної освіти;

        - залучення до здобуття позашкільної освіти дітей з метою задоволення їх освітньо-культурних потреб, а також потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

        - створенню ефективної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів закладів позашкільної освіти.

            Відповідно до Закону України від 22.06.2000 № 1841-ІІІ «Про  позашкільну освіту» та керуючись ст. 26 Закону України    від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) про  організацію роботи щодо виконання «Програми розвитку освіти міста Дружківка на 2016-2020 роки»   прийняти до відома.
  2. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) продовжити сприяти створенню ефективної системи надання якісних освітніх послуг позашкільними навчальними закладами, додаткових можливостей для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді, що бажають здобувати позашкільну освіту, широкому залученню дітей до навчання у гуртках та творчих об’єднаннях за різними напрямами позашкільної освіти.
  3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є. та начальника відділу освіти Дружківської міської ради Лазебник С.А.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

 

 

Секретар міської ради                                                                   В.Б.ГРИГОРЕНКО

 

Аналіз

Пояснювальна