Муніципальна варта: результати роботи

Від початку роботи у Дружківці комунального підприємства «Муніципальна варта» минуло понад 3 роки. За цей час люди звикли звертатися до вартівників з різних питань, попри те, що багато з цих звернень не входять до їх повноважень. Так, за день працівники підприємства отримують від п’яти до десяти викликів. Багато це чи мало, можна судити не лише із цифр, але й зі схвальних відгуків людей про виконану роботу. Кому ж і чим допомогла Муніципальна варта? Почнемо із того, чим займається підприємство, і в яких випадках можна викликати його працівників.

Коли Муніципальна варта тільки створювалась, керівництво міста вбачало, що основною метою їхньої діяльності буде контроль за благоустроєм міста. Тому й перші результати їх роботи були саме такі – варта приділила особливу увагу роботі з несанкціонованою торгівлею. Та це було лише початком роботи. До працівників муніципальної варти можна звертатися й у випадку порушення громадського порядку, тобто на вулиці, в магазині, при проведенні культурно-масових заходів. Багато звернень від громадян надходить й з приводу прибирання вулиць міста. Адже часто ми бачимо, як під дворами лежить купа будівельних відходів: піску, соломи, щебінки, дров тощо. Зрозуміло, що людям так зручніше зберігати власне майно, але ж вулиця належить усім її мешканцям в однаковій мірі, й вона не повинна бути захаращеною. Тому берегти її охайний зовнішній вигляд – обов’язок усіх її мешканців. Хлопці з варти виїжджають на місце й виносять попередження про усунення виявлених порушень, спочатку усне. Якщо не допомагає, тоді письмовий припис, а за ним і адмінпротокол, який тягне за собою штраф.

«Спочатку керівництво громади ставило перед нами одні задачі, але згодом життя вносило свої корективи, – говорить про свою роботу Валерій Єфремов, начальник КП «Муніципальна варта». – Спектр питань, з яких до нас звертаються, набагато ширший, ніж наші посадові обов’язки. Але ми завжди з розумінням ставимося і намагаємося допомагати чим можемо.

На гарячу лінію реагування комунального підприємства постійно надходять скарги та повідомлення від мешканців міста на порушення правил благоустрою. Таким зверненням ми приділяємо особливу увагу. Протягом минулого року надано 853 приписи, з яких 236 - отримали комунальні служби міста.

Також комунальне підприємство «Муніципальна варта» входить до складу робочої групи з питань легалізації виплати заробітної прати та зайнятості населення. Працівниками здійснено 16 виїздів, відпрацьовано 80 об’єктів та надано 36 приписів. Крім того, Муніципальна варта активно співпрацює з національною поліцією України – здійснює спільне патрулювання. Особливо плідно вартівники співпрацюють із превентивним сектором поліції, це робота із запобігання чи то попередження злочинності. Іншими словами профілактика, яка не помітна для громадян, але дуже необхідна.

А з квітня минулого року, з початку введення карантинних заходів в Україні, співробітники  муніципальної варти разом з іншими контролюючими та правоохоронними органами брали активну участь у перевірці дотримання карантинних заходів у місті. Було здійснено 236 виїздів, відпрацьовано 1008 об’єктів, надано 107 приписів. І такі спільні профілактичні заходи дали дуже непоганий результат - Дружківка, на щастя, ніколи не попадала у червоний рівень епідеміологічної небезпеки.

Всього у 2020 році інспекторами комунального підприємства було складено 127 протоколів про адміністративне правопорушення. В основному це стосувалося торгівлі з рук у невстановлених місцях, порушень державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів та порушень карантинних вимог.

Під час апаратної наради, що проходила 25 січня 2021 року під керівництвом міського голови Володимира Григоренка,  Валерій Єфремов загострив увагу присутніх на тому, що, на жаль, не всі керівники міських комунальних підприємств дотримуються виконання наданих приписів на усунення виявлених порушень. Він  підкреслив, що невиконання наданих підприємству приписів порушує не тільки благоустрій міста, а й зашкоджує комфортній життєдіяльності дружківчан, а в деяких випадках створює реальну загрозу життю мешканців. Тому Валерій Єфремов висловив сподівання, що співпраця все ж таки стане більш злагодженою й буде приносити максимальну користь дружківчанам.

 

Посилання на відео апаратної наради та виступ начальника КП «Муніципальна варта Валерія Єфремова: https://www.facebook.com/100017485037338/videos/792174434708717