У Дружківці розпочав роботу простір для формування навичок безпечної поведінки та реагування у надзвичайних ситуаціях

9 та 10 лютого в оновленій ресурсній кімнати пожежно-рятувальної частини Дружківки пройшли перші заняття для учнів та учениць місцевих шкіл. У рамках проєкту «Безпечна громада», який реалізовувала команда громадської організації «Нова Дружківка» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, протягом останніх п’яти місяців відбувалося оснащення простору: були закуплені сучасні рятувальні тренажери, аудіовізуальне обладнання і меблі, настільні ігри з питань безпеки.

А у грудні для фахівців ДСНС Дружківки та інших міст Донеччини був проведений тренінг «Використання ігротехнік для роботи з дітьми в контексті питань безпеки». Під час заходу учасники дізналися про інструменти ігротехнік, які використовуються для навчання дітей та дорослих, та яким чином з допомогою цього впливати на мотивацію. «Упевнений, що від сьогодні робота фахівців дружківської пожежно-рятувальної частини стане легше в тому сенсі, що навчати дітей та мешканців громади правилам особистої безпеки тепер можна з використанням сучасного обладнання. Наш проєкт є уособленням справжнього партнерства: від зародження ідеї до реалізації проєкту. Спільна робота із пожежно-рятувальною частиною має стати прикладом того, що синергія допомагає робити Дружківську громаду більш безпечною», – зазначив Сергій Пронкін, керівник ГО «Нова Дружківка», яка реалізує проєкт «Безпечна громада».«Нові часи потребують сучасних рішень. Навчати мешканців громади правилам безпечної поведінки, формувати відповідні навички – ключові завдання нашої служби. І оновлений мультифункціональний простір нам у цьому допоможе. А враховуючи, що територія обслуговування нашої частини збільшилася, то тепер відпрацьовувати на тренажерах навички виживання в екстремальних умовах зможе ще більше мешканців. До того ж частина обладнання є мобільним, і ми будемо його використовувати під час навчальних візитів у населені пункти громади», – прокоментував Олег Самсоненко, начальник Державної пожежно-рятувальної частини №45у м. Дружківка.

Під час перших занять учасники дізналися, як працює пожежно-рятувальна частина та навчилися правилам особистої безпеки. Учні молодшої школи грали в настільну гру «My way» та реагували на небезпечні ситуації, які їм випадали на картках. А старшокласники відпрацьовували навички поведінки в екстремальних умовах на сучасних тренажерах. «Такі заняття набагато цікавіші, аніж стандартний урок, коли тобі розповідають, як треба діяти в тій чи іншій небезпечній ситуації лише на картинках. Сподіваюся, що такі заняття будуть регулярними, і всі учні нашої школи зможуть навчитися, як правильно робити штучне дихання», – зазначила Дар’я Сухолад, учениця 10 класу ЗОШ №7.


Для довідки

Проєкт «Безпечна громада» реалізується ГО «Нова Дружківка» у партнерстві з 45 Державною пожежно- рятувальною частиною ГУ ДСНС України в Донецькій області за технічного адміністрування РЦ «ГУРТ» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООНЖінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

 

IMG_20210209_121153.jpg

IMG_0696.jpg

IMG_0608.jpg

IMG_20210209_122018.jpg

IMG_20210209_121905.jpg

IMG_20210209_121844.jpgIMG_20210209_121227.jpg