У Дружківці затверджена схема санітарного очищення міста

Як налагодити у місті належне поводження з побутовими відходами? Як зменшити негативний вплив відходів на довкілля та здоров'я мешканців міста? У Дружківці знайшли відповіді на ці питання.

17 лютого 2021 року члени виконавчого комітету міської ради затвердили схему санітарного очищення Дружківки. Адже кількість відходів з кожним днем зростає і найбільш ефективним засобом боротьби з накопиченням відходів є налагодження їх роздільного збирання. Тож начальник міського Управління житлового та комунального господарства Віктор Гейченко зазначив, що на замовлення міської ради приватним підприємством «Фірма Інженер» розроблена «Схема санітарного очищення Дружківки Донецької області». Цей документ містить графічні й текстові матеріали щодо черговості здійснення заходів та обсягів робіт з санітарного очищення міста; систем і методів збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, включаючи ті, що несуть небезпеку; необхідної кількості сміттєвозів, механізмів, устаткування та інвентарю; доцільності проектування, будівництва, реконструкції чи розширення об'єктів поводження з відходами, а також їх основні параметри та розміщення та орієнтовні капіталовкладення на будівництво й придбання технічних засобів. Також Віктор Гейченко зазначив, що основні показники схеми розраховані на 20 років. Вони є орієнтовними й базуються на демографічному та соціально-економічному прогнозах.

У складі схеми виділені заходи І-ої (2021-2024 рр.) та ІІ-ої черги (2025-2039 рр.) із визначенням орієнтовної вартості щодо їх реалізації. На основі проведеного обстеження та чинних нормативних документів, приватним підприємством «Фірма Інженер» вже виконані розрахунки річних накопичень твердих побутових відходів у Дружківці, які діятимуть на період першої та другої черги. Розрахована також й необхідна загальна кількість контейнерів для збирання твердих побутових відходів та вторинної сировини у разі їх роздільного збирання. До речі, у Дружківці такі контейнери вже встановлені на територіях навчальних закладів, лікарень та деяких мікрорайонах міста.

Таким чином Схемою санітарної очистки Дружківки передбачено здійснити: 100%-е охоплення населення та підприємств, організацій та установ міста вивезенням твердих побутових відходів; впровадження роздільного збирання побутових відходів та придбання контейнерів для збирання окремих компонентів твердих побутових відходів; придбання спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та перевезення твердих, великогабаритних, ремонтних та рідких побутових відходів; заміну зношених спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та зберігання побутових відходів; оновлення парку машин та механізмів для прибирання об’єктів благоустрою Дружківки.

 man-sorting-a-trash_107173-11193.jpg