Рівень захворюваності на COVID-19 стрімко зростає

Рівень госпіталізацій хворих із COVID-19 поступово зростає у Донецькій області.  Про це заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко повідомив під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу на території Донецької області.

«Донецька область залишається у помаранчевій зоні. Є перевищення епідпорогу на 45%. І вже тиждень показник  «коефіцієнт виявлення випадків інфікування» складає близько 20%. Решта показників – у межах норми. Але поступово щоденно зростає рівень госпіталізації. За вчора він склав 57,3   при допустимому рівні 60 на 100 тис. населення»,  -  сказав Олександр Педенко. На території Донецької області діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

     Так само як і по всій Донецькій області зростає рівень захворюваності на COVID-19 і у Дружківці. На даному фактиі зосередили увагу фахівці під час апаратної наради при міському голові.

30  березня 2021 року під керівництвом заступника міського голови Олега Полякова відбулося засідання спеціальної комісії з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. За даними міського відділу охорони здоров’я станом на 30.03.2021 року за минулу добу зареєстровано 17 нових випадки  CОVID-19. З початку карантину у місті зареєстровано 712 випадок гострої респіраторної хвороби CОVID-19, 39 з яких медичні  працівники. В місті станом на 30.03.2021 проведено 4360 ПЛР обстежень, 713  позитивних, 3598 – негативні, по 49  проводиться обстеження. ІФА дослідження проведено  2187 особам. Проведено 908 тестувань на антиген, 100 позитивних, 808 негативні. Проведено 3390 тестувань на антитіла, 42 позитивних, 3348 – негативні. У відділеннях лікарень знаходяться 57 пацієнти з пневмонією.

За результатами доповідей, з урахуванням обговорення та на виконання постанов КМУ,  протоколів Державної та обласної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісією були прийняті наступні рішення:

- суб’єктам господарювання, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності в межах повноважень забезпечити неухильне виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), суворе дотримання протиепідемічних та карантинних заходів та посилений контроль за їх дотриманням, надання сприяння іншим органам влади у протидії COVID-19;

- юридичним особам та  фізичним особам-підприємцям, які здійснюють діяльність у сфері  роздрібної торгівлі,  робота яких не заборонена чинним законодавством України, забезпечити неухильне виконання вимог рішення виконавчого комітету від 06.04.2020 № 163 «Про додаткові заходи безпеки  щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» зі змінами, а саме: при реалізації продуктів харчування реалізацію харчових продуктів (сипучих товарів, кондитерських виробів, молочної та м’ясної продукції, хлібу та хлібобулочної продукції, крім плодоовочевої продукції та грибів) виключно в закритому вигляді (фасований товар або товар накритий прозорою плівкою з обов’язковим забезпеченням використання продавцем/покупцем одноразових рукавичок при наборі таких товарів);

- рекомендувати відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, а  КП «Муніципальна варта» Дружківської міської ради забезпечити виконання вимог рішення виконавчого комітету від 06.04.2020 № 163 «Про додаткові заходи безпеки  щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» зі змінами;

- рекомендувати відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, Управлінню Держпродспоживслужби в м.Дружківці, а КП «Муніципальна варта» Дружківської міської ради забезпечити проведення моніторингу виконання протиепідемічних заходів під час перевезення пасажирів; роботи закладів торгівлі, харчування, ринку, розважальних закладів, тощо. Особливу увагу приділити виконанню заходів з дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, у громадському транспорті тощо.

 "Ми всі хочемо, щоб андемія  закінчилася ... Але жорстка реальність нам показує, що це все навіть не наближається до кінця, а пандемія набирає обертів", - зазначив Олег Поляков.

  Тож Дружківська міська рада та її виконавчий комітет звертається до всіх мешканців громади з проханням, стежити за самопочуттям, дотримуватися соціальної дистанції та маскового режиму. Напередодні вихідних днів закликаємо не забувати про те, що ми живемо в умовах карантинних обмежень. Подбайте про свою безпеку та безпеку своїх рідних. Обмежте пересування та перебування у громадських місцях. Не допускайте масових зібрань. Сучасна техніка та технології дають можливість спілкуватися, не контактуючи між собою. Слідкуйте за дітьми, пояснюйте їм, що сьогодні найвідповідальніший період. Тільки від відповідальності кожного з нас залежить сьогодні залежить власне здоров'я.

НОСІТЬ МАСКУ ТА ДОТРИМУЙТЕСЬ ДИСТАНЦІЇ!!!

Лише так сьогодні можна сповільнити ріст захворюваності на COVID-19!!!