До уваги отримувачів грошової допомоги через АТ “Укрпошта”!

Кабінетом Міністрів України схвалено постанову від 29 березня 2021 № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Постановою запроваджується конкурсний механізм відбору надавачів послуг з виплати та доставки грошової допомоги за місцем проживання одержувачів. На сьогодні надавачем таких послуг є АТ „Укрпошта” на монопольних умовах.

Передбачено, що з 1 вересня 2021 року виплата грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів, крім:

- людей з інвалідністю І групи,

- осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,

- осіб, які досягли 80-річного віку,

- одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

До проведення конкурсного відбору доставкою грошей продовжить займатися АТ "Укрпошта".

Якщо до 1 вересня одержувач не вибере для себе уповноважений банк, то йому рахунок (крім осіб з окремих категорій, зазначених вище) буде відкритий в уповноваженому банку, визначеним Кабміном, за зверненням управління соціального захисту. Громадяни зможуть у будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Отримання грошових допомог через поточні рахунки в банках надасть можливість одержувачу в будь-який час мати інформацію про фактичні суми перерахованих йому грошових допомог, перевіряти їх, мати можливість документально підтвердити перераховані суми за будь-який період у випадках необхідності або спірних ситуаціях. Такий механізм спрятиме прозорості та підконтрольності виплати грошових допомог.

 

 

 

За інформацією Управління соціального захисту населення

Дружківської міської ради