Імунопрофілактика та захист від інфекційних хвороб населення Дружківської міської територіальної громади

Чи потрібне щеплення? Де його можна зробити у Дружківці? Які вакцини сьогодні наявні у лікарнях? Що таке календар профілактичних щеплень? Про ці та інші питання щодо імунопрофілактики  та захисту від інфекційних хвороб розповіла заступник начальника міського відділу охорони здоров’я Олена Зозуля під час чергового засідання виконавчого комітету (засідання проводилось у дистанційній формі).

Вакцинація населення м. Дружківки проводиться згідно з Календарем профілактичних щеплень (включає проведення профілактичних щеплень з метою запобігання захворюванню на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, гепатит В, краснуху, епідемічний паротит, гемофільну інфекцію). Щеплення проводяться у відділеннях комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради, в амбулаторіях комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради, в хірургічному відділенні поліклініки комунального некомерційного підприємства «Дружківська міська лікарня №2»  в пунктах проведення щеплень, з виконанням всіх вимог, передбачених чинним законодавством. Всі пункти мають укомплектовані укладки для надання невідкладної допомоги.

План вакцинації у м. Дружківка за 2020 рік сумарно виконаний на 79% (2019 рік – 95%). Причинами недостатнього виконання плану щеплень є введення з 12.03.2020 карантину в Україні, медичні протипоказання, які складають до 5%, відмови батьків від щеплень – до 2% та недостатня поставка вакцини БЦЖ в кінці року.

Протягом 2020 року за рахунок держбюджету отримана вакцина на суму 419,32 тис. грн.; за рахунок місцевого бюджету закуплена вакцина на суму 489,915 тис. грн. (протиправцева сироватка, туберкулін), за кошти НСЗУ придбана вакцина на суму                      8,6 тис.грн. Загалом, у 2020 році в закладах охорони здоров’я проведено 12265 щеплень (у 2019 році – 14878 щеплень), зареєстровано 2 поствакцинальні  реакції, які були загальними та проявлялися підвищенням температури тіла до 39 градусів і не мали подальших ускладнень. 

У грудні 2020 року в місті проведена вакцинація від сезонного грипу. За рахунок місцевого бюджету закуплено 190 доз вакцини Джесі Флю, використано 36,7 тис. грн., щеплено 190 осіб групи ризику. За кошти підприємств щеплено 90 осіб, за власні кошти щеплення отримало 57 осіб.

У 2021 році в Україні розпочалась вакцинація проти гострого респіраторного захворювання COVID-19. На теперішній час країна отримала вакцину від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована), COVISHIELD). У місті організована бригада медичних працівників, які пройшли навчання в м. Краматорськ для проведення щеплення населенню міста. Першу дозу вакцини отримав 31 медичний працівник закладів охорони здоров’я міста. Побічні реакції не зафіксовані.

 

vuk0001.jpg