Недитячі проблеми дітей повинні вирішувати дорослі

Питання профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі на сучасному етапі розвитку нашого суспільства залишаються актуальними й потребують системного підходу до їх вирішення. Саме цій проблемі була приділена увага членів виконавчого комітету під час засідання, яке відбулося 15 вересня 2021 року.

У наш час до негативних проявів, як правило, відносять наркотизм, правопорушення і злочинність, молодіжне безробіття, поширення тютюнопаління, зловживання алкогольними напоями, дитяча бездоглядність та безпритульність, звернення молодих людей до деструктивних релігійних течій, організацій антисоціальної спрямованості тощо. 

Начальник відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Юлія Пивовар зазначила, що основним завданням спеціалістів, які працюють у сфері культури дружківської громади – допомагати підліткам долати дані проблеми. Тому напрямки роботи закладів культури дружківської громади спрямовані на профілактику та протидію таким негативним явищам у дитячому та молодіжному середовищі. Адже попередження небезпечного, шкідливого впливу на молоду особистість є однією з умов її повноцінної інтеграції у суспільство, соціальної адаптації та самореалізації.

У дружківській громаді вживаються заходи щодо максимального охоплення даними напрямками роботи дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах. Здійснюються заходи з підвищення рівня психологічної культури батьків шляхом проведення просвітницької та профілактичної роботи. У бібліотеках міста розроблений повноцінний цикл заходів з даного напрямку роботи. Систематично проходять години спілкування та актуальні діалоги, під час яких обговорюються нюанси щодо легального працевлаштування неповнолітніх, законодавчі та нормативні вимоги з охорони праці осіб до вісімнадцяти років, надаються відповіді на питання про те, якими законами регулюється охорона праці і як законно й безпечно працевлаштуватися. Проводяться різноманітні спортивно-розважальні програми. Для юнацтва проходять покази соціальних відеороликів «Протидія наркоманії». Працівники молодіжних центрів активно беруть участь у курсах із волонтерського менеджменту, у відеопрезентаціях, онлайн-зустрічах, онлайн-інтерв’ю та онлайнових марафонах. Працівники бібліотечної системи також не зволікають й також проходять навчання, підвищуючи свою кваліфікацію та професійність з даних питань.

У рамках комплексної соціальної профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, де в тандемі виступають батьки та педагоги, у міській школі мистецтв відбувся цикл класних годин, направлених на пропаганду здорового способу життя. Цикл сучасних тематичних лекцій для студентської та учнівської молоді поновив свою роботу й у Дружківському історико- художньому музеї.

Тож робота, спрямована на усунення негативних проявів у молодіжному середовищі дружківської громади триває.