Де шукати підтримки, якщо вдома насильство?

    Про домашнє насильство в Україні говорять неохоче, бо ми звикли «не виносити сміття з хати».  Саме тому мільйони жінок мовчки страждають від фізичної, психологічної, сексуальної, економічної агресії. А саме жінки та діти найчастіше потерпають від насильства. Найбільша кількість конфліктів виникає в сім'ї: між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми. Сім'я виявилася більш конфліктним середовищем, ніж вулиця, транспорт, сфера професійної діяльності. Деякі конфлікти в сім'ї завершуються прямим посяганням на недоторканність та фізичним насильством щодо жінок (побої, тілесні ушкодження тощо).

 Але, на жаль,  у сім’ях трапляється і економічне, і психологічне і навіть сексуальне насильство. При цьому, про перші два види більшість з нас, здається, чує найменше, хоча трапляються вони чи не найчастіше. Економічне насильство – це не лише, коли вам не дають кошти, але й коли вас, наприклад, виганяють з дому, забирають документи, позбавляють права користуватись якимось майном чи побутовими умовами, примушують до праці чи забороняють працювати або навчатись, а також коли позбавляють одягу чи їжі. Випадки економічного насильства, на жаль, супроводжуються психологічним насиллям – словесними образами, приниженнями, погрозами, залякуванням тощо. Психологічне насильство – це коли людину ображають, принижують, обзивають, вживають нецензурну лексику, погрожують фізичним насиллям чи вбивством; або ж навпаки – не підвищуючи голос і не лаючись, тероризують морально, створюючи неможливі умови для нормального життя. Також, коли намагаються маніпулювати, мовляв,«я повішуся, якщо ти від мене підеш чи мені зрадиш».

З чого варто почати боротьбу з насильством у сім`ї:

  1. Ознайомитесь з повним списком дій, що юридично вважаються домашнім насильством. Зробити це можна в ЗУ “Про запобігання та протидію домашньому насильству” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text. Адже ви могли вже зазнавати того чи іншого виду насильства, однак не усвідомлювати цього.
  2. Не терпіть домашнє насильство. Не потрібно миритися навіть з однією образою чи, тим більше, очікувати, поки вони перетнуть “червоні лінії” й переростуть в щось більше. Про те, що саме вам не подобається, варто одразу говорити вдвох з партнером/партнеркою.
  3. Не сподівайтесь на самостійне виправлення кривдника шляхом “самопросвітлення” – навіть якщо у ваш партнер/партнерка просить у вас вибачення з подарунками за свої дії, є значні шанси, що домашнє насильство повториться.
  4. Якщо домашнє насильство вже відбувається, зверніться до поліції – вона, по-перше, допоможе оперативно припинити дії кривдника, а, по-друге, зафіксувати факт протиправних дій. Радимо також самостійно фіксувати протиправні дії, які здійснюють щодо вас – наприклад, через фото чи відеокамеру або ж через фіксацію побоїв (у випадку фізичного насильства). Це може допомогти притягнути кривдника до відповідальності.

      Разом з тим, більшість випадків домашнього насильства залишається в “тіні” – для когось скандали з образами та ляпасами стають звичними, хтось не бажає виносити інформацію про насильство за межі сім’ї, хтось боїться  звернутися до правоохоронних органів. То де ще шукати підтримку, якщо все ж таки саме ви або ваші знайомі потерпають від будь-якого виду насильства??? Куди звернутися?

    Відсьогодні у Дружківці відкрита спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Дана служба створена для надання тим, хто постраждав від насильства та потребує допомоги та психологічної підтримки.

   Отже, куди йти? Консультативна служба розташована на першому поверсі п’ятиповерхового будинку (гуртожитку) за адресою: вул. Космонавтів, буд.15, м. Дружківка, Краматорський район, Донецька область (має окремий вхід). 

Тел. +3(099) 535 55 19, посилання на сторінку у соціальній мережі facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066858363568

45561.jpg

IMG_20220105_135954.jpgIMG_20220105_140005.jpgIMG_20220105_134847.jpgIMG_20220105_135951.jpg