Нове приміщення для спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

   Перегорнувши сторінку календаря та відсвяткував новорічні свята Дружківська громада розпочала роботу у звичайному режимі для того, щоб місто залишалося комфортним та затишним. І початок січня ознаменувався переїздом у відремонтоване та оснащене приміщення спеціалізованої служби  первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Дана служба була створена у травні 2021 року як структурний підрозділ  Дружківського міського центру соціальних служб та буде надавати особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі професійні консультації психолога, первинну психологічну підтримку, допомогу в ефективному розв’язанні самою постраждалою особою проблем, пов’язаних з причинами насилля,  а також направлення постраждалої особи  у разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

  Привітати Дружківську громаду з такою вагомою подією завітала заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, міський голова Володимир Григоренко та заступники міського голови. «Розбудова мережі спеціалізованих служб – дуже важливе завдання, оскільки статистика з домашнього насильства вражає. За 9 місяців 2021 року до суб'єктів, які здійснюють заходи з запобігання домашньому насильству, звернулось 7084 особи, що на 15% більше у порівняні з аналогічним періодом 2020 року. Це тільки ті особи, хто набрався сміливості звернутися до державних установ», - наголосила Юлія Костюніна. Вона також зазначила, що відкриття служби первинного консультування є складовою захисту та підтримки потерпілих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Міський голова Володимир Григоренко зазначив, що проблематика насильства у сім’ях  є  актуальною по всій країні та потребує втручання відповідних служб аби своєчасно надати допомогу потерпілим особам. 

     Створення служби стало можливим завдяки отриманню субвенції з державного бюджету місцевому та виділенню коштів з місцевого бюджету. Завдяки спільним зусиллям було проведено поточний ремонт приміщень, закуплено необхідне обладнання, меблі та інвентар. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі був проведений поточний ремонт двох кімнат та холу, придбане комп’ютерне обладнання, меблі, інвентар. Коштом місцевого бюджету проведений поточний ремонт господарського приміщення, санвузла, встановлені залізні вхідні двері в загальне приміщення. На проведення поточних ремонтів та придбання обладнання було витрачено 652,595 тис. грн, з яких 541,802 тис. грн – кошти державного бюджету; 110,793 тис. грн – кошти місцевого бюджету.

    Цей захід демонструє, що спільні дії держави, регіональної та місцевої влади дають змогу будувати систему рівного доступу до важливих соціальних сервісів для населення.

Консультативна служба розташована на першому поверсі п’ятиповерхового будинку (гуртожитку) за адресою: вул. Космонавтів, буд.15, м. Дружківка, Краматорський район, Донецька область.

Тел. +3(099) 535 55 19, посилання на сторінку у соціальній мережі facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066858363568

DSC_0249_820x360.jpg

IMG_20220105_135429.jpgIMG_20220105_135513.jpgIMG_20220105_140022_1.jpg