Документ від 30.11.-0001 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

29.08.2019


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

30.11.-0001 м. Дружківка
 
Про хід виконання міської Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка на 2017 – 2021 роки

Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід виконання Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка на 2017 - 2021 роки за 1 півріччя 2019 року міська рада відмічає, що  протягом  звітного періоду здійснювались заходи, направлені на виконання відповідної міської Програми у підпорядкованих відділу  закладах культури:

- комунальному закладі «Дружківська  міська центральна  бібліотека ім. Лесі Українки», до складу якої входять 6 філій;

- комунальному закладі «Дружківська мистецька школа»;

- комунальному закладі  культури «Дружківський історико - художній музей»;

- комунальному підприємстві  «Дружківський міський парк культури та відпочинку», до складу якого входять наступні об’єкти:  палац культури «Етюд», кінотеатр «Космос», сквер дитячий, Парк культури та відпочинку;

- комунальному  закладі  «Клуб смт. Райське»  Дружківської міської ради;

- комунальному  закладі  «Клуб смт. Олексієво - Дружківка»  Дружківської міської ради.

         Чисельність працюючих в закладах культури станом  на 01.07.2019  складає 121 особу, на умовах неповної зайнятості працює 14 осіб.     

         Збільшено мережу закладів культури – у квітні поточного року відкрито комунальний заклад «Клуб смт. Олексієво - Дружківка» Дружківської міської ради, налагоджена активна співпраця з творчими об’єднаннями та національно-культурними товариствами.

         Серед основних  здобутків Програми основних напрямків розвитку культури за звітний період визначено наступне. Бібліотеки міста є ведучими у роботі з громадськими та волонтерськими організаціями. Для колективу Дружківської Центральної бібліотечної системи  національно-патріотичне виховання особистості було і залишається пріоритетним. Сучасне головне завдання бібліотеки – виховання культури читання, формування звички читати та потреби в друкованому слові. Бібліотечна спільнота урочисто зустрічала представників проекту «Схід читає». Письменники відповіли на численні питання щодо письменницької справи. На згадку про цікаву зустріч гості залишили в подарунок бібліотеці 356 видань.

Клуби в бібліотеках - це  комфортне середовище, де кожен має можливість відкрити нові грані особистості, проявити себе, а також знайти нових друзів. Сьогодні в бібліотеках міста діють 35 клубів, в їх роботі беруть участь 894 користувача. Триває робота і в молодіжному центрі «ЛесяХаб», всього за звітний період було проведено 61 захід, які відвідали 1209 чоловік. Всього за 1 півріччя було проведено 750 масових заходів, в яких взяли участь 10569 осіб. За звітний період було проведено 34 позапланових заходи.

Спостерігається постійне професійне зростання працівників бібліотек, які беруть участь у виїзних семінарах, воркшопах, освітніх тренінгах у рамках Програм ООН із відновлення та розбудови миру.

              Комунальний заклад  «Дружківська школа мистецтв» - один з ведучих дитячих позашкільних учбових закладів естетичного виховання. Контингент учнів на початок навчального 2019 – 2020 року становить близько 400 учнів. Заклад має три відділення: музичне, хореографічне та художнє. У школі функціонують 6 відділів, серед яких: фортепіанний, оркестровий, народний, хореографічне та художнє відділення а також клас сольного співу. Працюють 30 педагогів, з них 54 % – з вищою мистецькою освітою.

        Учні та викладачі Мистецької школи є переможцями різного рівня у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. За підсумками участі здобуто п'ятнадцять перших місць, дев’ять других, сім третіх, дев’ять учнів отримали звання «дипломанта». Подальше навчання у мистецьких навчальних закладах продовжили 8 випускників Школи.

Діяльність комунального закладу культури  «Дружківський історико – художній музей» направлена на збереження, охорону і використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, долучення громадян до надбань національної та світової історико-культурної спадщини. Співробітники музею продовжують працювати над оновленням постійно діючої експозиції, продовжують доповнювати її новими предметами.                                 У приміщенні  музею та поза його межами були оформлені різнопланові виставки. Стало традицією проведення майстер-класів з писанкарства, акварельного малюнку  співробітниками  музею в «Дружківському професійному ліцеї», загальноосвітніх закладах міста та  для слухачів університету  третього віку Територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) м. Дружківки. 

       За 1 півріччя 2019 року для відвідувачів музею було проведено – 72 екскурсії; для учнів та студентів було прочитано  –  10 лекцій; проведено 7 майстер-класів; усього відвідувачів у музеї – 5317 осіб.

     На базі будинку культури «Етюд» комунального підприємства «Дружківський міський парк культури та відпочинку» Дружківської міської ради  діє 4 аматорських колективи: зразковий театр танцю «Надія», зразковий  колектив естрадного танцю «Модерн», у яких отримують позашкільну освіту близько 90 вихованців,  театральна студія «Калейдоскоп», що об’єднує  за інтересами 25 творчих особистостей та вокальний ансамбль народного співу для людей похилого віку «Дружківчанка». Зазначені колективи є  активними учасниками культурного життя міста та успішно представляють його в Україні і за її межами.

         На базі палацу культури плідно функціонує Молодіжний центр «ARTHUB–Калейдоскоп». Всього за звітний період було проведено 21 захід, які відвідали близько 500 осіб.

       Відкриття концертної зали будинку культури «Етюд» після реконструкції  стало поштовхом для розвитку концертно-фестивального та театрального життя міста Дружківка, дозволило реалізовувати обласні та Всеукраїнські проекти, дало можливість проводити культурно - масові заходи на високому мистецькому рівні. За звітний період організовано та проведено близько 25 заходів.

        У рамках забезпечення   ефективної реалізації Генерального плану м. Дружківка  та раціонального використання території для відпочинку і змістовного дозвілля           мешканців міста триває реконструкція  території міського Парку культури і відпочинку. Втілення проекту нової розбудови парку передбачає оновлення ландшафтного дизайну, розбудови концертно-сценічного комплексу, зон сімейного відпочинку, встановлення сучасних атракціонів тощо.

Осередком культурно життя на території смт. Райське є комунальний заклад «Клуб смт. Райське» Дружківської міської ради.

       Різноманітними формами роботи охоплені діти, молодь та дорослі. Працюють клубні гуртки: театральний «Мрія», художнє слово «Перлина», вокальний «Веселі нотки».

         За звітний період працівники клубу підготували і провели близько 15  культурно-масових заходів. Працівники клубного закладу  працюють у взаємодії  з викладачами Навчально-виховного комплексу №11, надають їм всебічну допомогу у проведенні культурно - мистецьких заходів, створюють  умови для   спілкування людей у сфері дозвілля на території смт. Райське.

        Працівники Клубу підвищують свою кваліфікацію, беруть участь у нарадах, «круглих столах», семінарах за участю обласних спеціалістів.

        Комунальний заклад «Клуб смт. Олексієво-Дружківка» Дружківської міської ради розпочав свою роботу у квітні поточного року. На  базі клубу 18.04.2019  відкрили молодіжний центр «Greenwich», в якому за звітний період організовано та проведено для дітей та молоді - мешканців смт. Олексієво-Дружківка: театральні тренінги; урочистості, присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; кожного понеділка та середу  «Час гри» з настільними  іграми; покази фільмів; фестиваль «Шукаємо таланти»; майстер-класи з виготовлення іграшок; покази мультфільмів для дітей закладу дошкільної освіти № 3 «Колобок»; танцювальні флешмоби, фестиваль малюнків на асфальті, а також неформальні зустрічі  молоді в молодіжному центрі.

          Робота усіх закладів культури міста у звітному періоді була направлена на створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку громади міста, організації її змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи, виявлення, підтримка талановитих та обдарованих дітей та молоді.

          На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 

 

 

ВИРІШИЛА:          

 

  1. Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід виконання  Програми  основних напрямків розвитку культури  м. Дружківка  на 2017 - 2021 роки   прийняти до відома.   
  2. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар):

    2.1. Подовжити виконання Програми основних напрямків розвитку культури                                м. Дружківка  на 2017 - 2021 роки.

    2.2.  У січні 2020 року надати на  розгляд міської ради підсумкову  узагальнену інформацію  про  хід виконання Програми основних напрямків розвитку культури                           м. Дружківка  за 2019 рік.

  1. Контроль щодо виконання даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

 

 

 

Секретар міської ради                                                               І.О.БУЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пояснювальна записка

до проекту рішення міської ради

 

 

«Про хід виконання  Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка

 на  2017 – 2021 роки»

 

           Відповідно  до п.2.рішення міської ради від 05.07.2017 № 7/28-1  «Про затвердження Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка на  2017 – 2021 роки»  відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради доручено  щорічно  надавати  інформацію  про  хід  виконання даної Програми  на  розгляд міської ради.

         Пропонується розглянути інформацію з виконання даної Програми закладами культури міста за 1 півріччя 2019 року, а саме:

комунальним закладом «Дружківська  міська центральна  бібліотека ім. Л.Українки»;

комунальним закладом «Дружківська мистецька школа»;

комунальним закладом  культури «Дружківський історико - художній музей»;

комунальним підприємством  «Дружківський міський парк культури та відпочинку», до складу якого входять наступні об’єкти:  палац культури «Етюд», кінотеатр «Космос», сквер дитячий, Парк культури та відпочинку, фонтан;

комунальним  закладом  «Клуб смт. Райське»  Дружківської міської ради;

комунальним  закладом  «Клуб смт. Олексієво - Дружківка»  Дружківської міської ради.

 

 Начальник відділу з питань культури,

сім’ї, молоді, спорту та туризму                                                                   Ю.А.ПИВОВАР

 

Секретарю міської ради
І.О.БУЧУК

 

Інформаційна довідка

про хід виконання Програми основних напрямків розвитку культури м. Дружківка

 на  2017 – 2021 роки

 

          У підпорядкуванні відділу  з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради  знаходяться наступні заклади культури:

- комунальний заклад «Дружківська  міська центральна  бібліотека ім. Лесі Українки», до складу якої входять 6 філій;

комунальним закладом «Дружківська мистецька школа»;

комунальним закладом  культури «Дружківський історико - художній музей»;

комунальним підприємством  «Дружківський міський парк культури та відпочинку», до складу якого входять  наступні об’єкти: палац культури «Етюд», кінотеатр «Космос», сквер дитячий, Парк культури та відпочинку;

комунальним  закладом  «Клуб смт. Райське»  Дружківської міської ради;

комунальним  закладом  «Клуб смт. Олексієво - Дружківка»  Дружківської міської ради.

Чисельність працюючих в закладах культури станом  на 01.07.2019  складає 121 особу, на умовах неповної зайнятості працює 14 осіб.     

           Збільшено мережу закладів культури – у квітні поточного року відкрито комунальний заклад «Клуб смт. Олексієво - Дружківка» Дружківської міської ради, налагоджена активна співпраця з творчими об’єднаннями та національно-культурними товариствами.

Планові показники за 1 півріччя 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшено на 2 849,8 тис. грн. Надходження фінансування  по загальному фонду

збільшено на 1290,9 тис. грн.

Серед основних  здобутків Програми основних напрямків розвитку культури за звітний період визначено наступне.

 

Комунальний заклад   «Дружківська міська центральна бібліотека ім. Лесі Українки»

Бібліотеки міста є «флагманом» у роботі з громадськими та волонтерськими організаціями. Для колективу Дружківської Центральної бібліотечної системи  національно-патріотичне виховання особистості було і залишається пріоритетним. Це і години пам’яті, присвячені річниці найстрашніших днів Майдану, і вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, і хвилини документального кіно «Любіть Україну» з показом фільму «Добровольці» про десантний 90 батальйон, якій стояв на обороні Донецького аеропорту, виставка фотографій «Іловайськ 2014», цикл  заходів, присвячених подіям Другої Світової війни та Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів.

            Сучасне головне завдання бібліотеки – виховання культури читання, формування звички читати та потреби в друкованому слові. Тож художньо-естетичне виховання, як напрямок діяльності бібліотеки, представлено найбільшою кількістю масових заходів та книжкових виставок. Серед них -  «Книгоманія-2019», тиждень дитячого читання з низкою заходів, а також проект «Схід читає» (415 заходів для дітей, які відвідали 6526 дітей).

У лютому бібліотечна спільнота зустрічала літературний десант проекту «Схід читає». Одразу дві локації були організовані для користувачів різного віку. На дітей чекала зустріч з відомим письменником Сашком Дерманським та молодою авторкою Діаною Мельниковою. В другій локації зі своєю творчістю читачів знайомили Сергій Жадан, Макс Кідрук та Андрій Любка. Присутні почули уривки з творів авторів, про стан сучасного книговидання. Письменники відповіли на численні питання щодо письменницької справи. На згадку про цікаву зустріч гості залишили в подарунок бібліотеці 356 видань.

Традиційно літо в бібліотеці дуже гаряча пора. В літній розважальній програмі «Сонячні промінці на книжковій сторінці» взяли участь більше 1000 дітей. Користуються попитом «кольорові п’ятниці» та новинка літнього сезону – шалені квести від яких підлітки просто в захваті.

Клуби в бібліотеках - це  комфортне середовище, де кожен має можливість відкрити нові грані особистості, проявити себе, а також знайти нових друзів. Сьогодні в бібліотеках міста діють 35 клубів, в їх роботі беруть участь 894 користувача. Особливою популярністю серед відвідувачів користуються 14 мовних клубів (української, англійської, німецької та французької) та клуби раннього розвитку дитини «Розвивай-ка», «Мудре совеня», «Мудре совеня-2». Відвідуваність всіх клубів за 1 півріччя склала 6907 чоловік.

Триває робота і в молодіжному центрі «ЛесяХаб», всього за звітний період було проведено 61 захід, які відвідали 1209 чоловік. Спеціалісти бібліотек приділяють увагу незахищеним верствам населення (діти-сиріти, особи з інвалідністю, ВПО), проводячи з ними різноманітні заходи. Щотижня всі бібліотеки для людей похилого віку проводять заняття на курсах в Школі комп’ютерної грамотності. Особи з інвалідністю (42 особи), нарівні зі всіма, користуються послугами Інтернет. Всього за 1 півріччя було проведено 750 масових заходів, в яких взяли участь 10569 осіб. За звітний період було проведено 34 позапланових заходи.

Спостерігається постійне професійне зростання працівників бібліотек, які беруть участь у виїзних семінарах, воркшопах, освітніх тренінгах у рамках Програм ООН із відновлення та розбудови миру. Це відбувається  у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією та з Асоціацією міст України в партнерстві з IREX за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Донецькій області».

         Станом на 01.07.2019 фонд центральної біббілотечної системи складає — 123846 примірників. Фонд, що грамотно скомплектований та стабільно поповнюється, запорука успіху будь-якої бібліотеки. Від професійно сформованого бібліотечного фонду залежить ефективність роботи всіх складових системи «бібліотека». Всього за 1 півріччя 2019 року  бібліотеки міста отримали 744 примірники книг на суму 50214,00 грн. від ТОВ «Видавництво ФОЛІО», державної установи при Міністерстві культури України «Український інститут книги», Дружківської  міської організації ветеранів України.

              Комунальний заклад  «Дружківська школа мистецтв» - один з ведучих дитячих позашкільних учбових закладів естетичного виховання. Контингент учнів на початок навчального 2019 – 2020 року становить близько 400 учнів. Заклад має три відділення: музичне, хореографічне та художнє. У школі функціонують 6 відділів, серед яких: фортепіанний, оркестровий, народний, хореографічне та художнє відділення а також клас сольного співу. Працюють 30 педагогів, з них 54 % – з вищою мистецькою освітою. За підсумками атестації 5 викладачів отримали кваліфікацію «спеціаліста вищої категорії», 8 викладачів – «першої категорії», 1 - «старший викладач». П'ятнадцять викладачів підвищили свою професійну кваліфікацію   в Бахмутському коледжі мистецтв ім. І.Карабиця та в Державному науково-методичному центрі культурно-мистецької освіти м. Києва.

        В рамках позакласно - виховної роботи стали традиційними сольні концерти учнів та викладачів Школи, творчі вечори, загальношкільні конкурси, відкриті уроки. Діє 10 учнівських та 2 викладацьких творчих колективів, серед яких: два хори учнів молодших та старших класів, дитячий духовий оркестр, ансамбль скрипалів  «Каприччио», ансамбль «БаянS», зразковий інструментальний ансамбль «Бебі-блюз» (молодша та старша групи), ансамблі гітаристів  та домристів, хореографічний колектив молодших класів.

        Учні та викладачі Мистецької школи є переможцями різного рівня у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, серед яких: Міжнародний фестиваль-конкурс «Зимова фантазія» в м. Київ, Всеукраїнський конкурс  «Єднаймося ж, брати мої», м. Краматорськ, Обласний конкурс «Бахмутська весна», м. Бахмут, Всеукраїнський дистанційний конкурсу «Зоряна брама», VІІI Всеукраїнський конкурс-огляд юних піаністів Олени Вериківської, м. Київ, обласний конкурс ансамблів «Сузірʼя-Плюс», м. Торецьк, обласний конкурс піаністів «Прокофʼєвська весна», Міжнародний фестиваль-конкурс «Парад зірок», м. Полтава та інші.            

         За підсумками участі у конкурсах здобуто: п'ятнадцять перших місць, дев’ять других, сім третіх, дев’ять учнів отримали звання «дипломанта».

          Подальше навчання у мистецьких навчальних закладах продовжили 8 випускників Школи.

Діяльність комунального закладу культури  «Дружківський історико – художній музей» направлена на збереження, охорону і використання пам’яток природи, матеріальної           і духовної культури, долучення громадян до надбань національної та світової історико-культурної спадщини. Заклад є скарбницею пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, пов’язаних з історією і сьогоденням Дружківки.

          В рамках проектної діяльності музею -  участь співробітників музею в етапі проекту «Музей відкрито на ремонт» за сприянням Українського кризового медіа-центру, «Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Співробітники музею продовжують працювати над оновленням постійно діючої експозиції, продовжують доповнювати її новими предметами.                                 У приміщенні  музею та поза його межами були оформлені різнопланові виставки, серед яких: експрес – виставка «Скульптор за покликанням», присвячена 90 – річчю нашого земляка – видатного скульптора Олександра Скоблікова, виставка «Олекса Тихий. Життя як опір неправди»; пересувна виставка майстринь народної творчості «Вишивка – моя радість»; пересувна виставка графічних репродукційних витворів Т. Шевченка до 205 – ї річниці його народження; пересувна виставка творів В.Сахненка «Та, що зігріває серця», виставка жіночих портретів; виставка «Дружківська порцеляна» з фондів музею; виставка портретів ветеранів ІІ Світової війни м. Дружківки з фондів музею.

         Стало традицією проведення майстер-класів з писанкарству, акварельного малюнку  співробітниками  музею в «Дружківському професійному ліцеї», загально - освітніх закладах міста та  для слухачів університету  третього віку Територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) м. Дружківки. 

       Спеціалісти музею підвищують свою кваліфікацію, займаючись самоосвітою, беруть участь у семінарах, «круглих столах», тренінгах за участю Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, рухом «Сильні громади», Українського кризового медіа-центру.

      Серед почесних гостей музею були: Леонід Марущак - спікер ідеї проектів «Музей відкрито на ремонт», О.Гончар - директор львівського музею тоталітарних режимів «Територія терору»,  куратор проектів Л. Марущака; Віктор Петкау – автор документально – історичної книги «Історія села Кіндратівка». Спеціалісти Дружківського історико - художнього музею плідно співпрацюють з Донецьким обласним художнім музеєм, який розміщено у приміщенні палацу культури «Етюд.

 За 1 півріччя 2019 року для відвідувачів музею було проведено – 72 екскурсії; для учнів та студентів було прочитано  –  10 лекцій; проведено 7 майстер-класів; усього відвідувачів у музеї – 5317 осіб.

      Робота спеціалістів музею направлена на упорядкування існуючих музейних фондів, створення  нових сучасно оформлених експозицій та залучення до міста Дружківка пересувних історичних та художніх виставок.

        До складу комунального підприємства «Дружківський міський парк культури та відпочинку» Дружківської міської ради  відносяться наступні об’єкти: палац культури «Етюд», кінотеатр «Космос», сквер дитячий, Парк культури та відпочинку, фонтан.

         На базі будинку культури «Етюд» діє 4 аматорських колективи: зразковий театр танцю «Надія», зразковий  колектив естрадного танцю «Модерн», у яких отримують позашкільну освіту близько 90 вихованців,  театральна студія «Калейдоскоп», що об’єднує  за інтересами 25 творчих особистостей та вокальний ансамбль народного співу для людей похилого віку «Дружківчанка». Дані колективи є  активними учасниками культурного життя міста та успішно представляють його в Україні і за її межами.

         На базі палацу культури плідно функціонує Молодіжний центр «ARTHUB–Калейдоскоп». Всього за звітний період було проведено 21 захід, які відвідали близько 500 осіб. Серед заходів: зустріч студентської молоді з представниками Донецької обласної юстиції, караоке-батл між студентською та робочою молоддю, сумісні заходи з туристичним клубом Одисей Дружківського Житлово - комунального коледжу, майстер-класи, караоке військових пісень, кіноперегляди молодіжних фільмів, «Пісні для дітей» - караоке для студентської та робочої молоді, свято сімейного дозвілля до Дня захисту дітей «У пошуку піратських скарбів», тиждень настільних ігор та інші.

       Відкриття концертної зали будинку культури «Етюд» після реконструкції  стало поштовхом для розвитку концертно-фестивального та театрального життя міста Дружківка, дозволило реалізовувати обласні та Всеукраїнські проекти, дало можливість проводити культурно - масові заходи на високому мистецькому рівні. За звітний період організовано та проведено близько 25 заходів, серед яких: концерт на честь четвертої річниці від Дня створення 122 окремого аеромобільного батальйону,  вистава  Київського сучасного театру «Чого хочуть чоловіки»; театралізована вистава, присвячена Всесвітньому дню танцю, концерт присвячений Дню пам'яті та примирення, звітні концерти  зразкового театру танцю «Надія» та зразкового колективу естрадного танцю «Модерн»; фестиваль перукарського мистецтва, макіяжу та нігтьової естетики; вистава від театру «Калейдоскоп»   «Аліса в країні мрій», вистава  самодіяльного театру «Отражение»  за романом Ф. М. Достоєвського «Униженные и оскорбленные»;  концерт до Дня медичного працівника та інші.

       Є традиційним співпраця  комунального підприємства з соціальними партнерами, серед яких: Дружківський міський центр зайнятості, загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, молодіжні центру «Greenwich» та  «Леся Хаб», комунальний заклад «Клуб смт. Олексієво-Дружківка» Дружківської міської ради, «Корум Дружківський машинобудівний завод»  ПРаТ «Заводі металевих виробів», Дружківський технікум Донбаської Державної Машинобудівної Академії, Дружківський житлово- комунальний коледж Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

        У рамках забезпечення   ефективної реалізації Генерального плану м. Дружківка  та раціонального використання території для відпочинку і змістовного дозвілля           мешканців міста триває реконструкція  території міського парку культури і відпочинку. Втілення проекту нової розбудови парку передбачає оновлення ландшафтного дизайну, розбудови концертно-сценічного комплексу, зон сімейного відпочинку, встановлення сучасних атракціонів тощо.

Осередком культурно життя на території смт. Райське є комунальний заклад «Клуб смт. Райське» Дружківської міської ради.

       Різноманітними формами роботи охоплені діти, молодь та дорослі. Працюють клубні гуртки: театральний «Мрія», художнє слово «Перлина», вокальний «Веселі нотки».

         За звітний період працівники клубу підготували і провели близько 15  культурно-масових заходів, серед яких театралізовані свята до тематичних дат, вечори  пам’яті, концертні програми, виховні години, дитячі конкурси, вікторини, інтерактивні ігри. Щоп’ятниці у приміщенні Клубу проводяться дискотеки для дітей та щосуботи – для молоді. Працівники клубного закладу  працюють у взаємодії  з викладачами Навчально-виховного комплексу №11, надають їм всебічну допомогу у проведенні культурно - мистецьких заходів, створюють  умови для   спілкування людей у сфері дозвілля на території смт. Райське.

        Працівники Клубу підвищують свою кваліфікацію, беруть участь у нарадах, «круглих столах», семінарах за участю обласних спеціалістів.

        Комунальний заклад «Клуб смт. Олексієво-Дружківка» Дружківської міської ради розпочав свою роботу з 03.04.2019.   На  базі клубу 18.04.2019  відкрили молодіжний центр «Greenwich», в якому за звітний період організовано та проведено для дітей та молоді - мешканців смт. Олексієво-Дружківка: театральні тренінги; урочистості, присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; кожного понеділка та середу  «Час гри» з настільними  іграми; покази фільмів; фестиваль «Шукаємо таланти»; майстер-класи з виготовлення іграшок; покази мультфільмів для дітей закладу дошкільної освіти № 3 «Колобок»; танцювальні флешмоби, фестиваль малюнків на асфальті, а також неформальні зустрічі  молоді в молодіжному центрі.

     Молодіжний центр «Greenwich» на високому рівні представляв рідне місто на обласному фестивалі до Дня Європи у м. Бахмут. Серед соціальних партнерів центру: Міжнародна організація «Громадська спілка А 21 Україна» (семінар на тему «Протидія торгівлі людьми. Моя громадська відповідальність»),  Громадська організація «Твій формат» (фестиваль «My day»),  Дружківський центр  зайнятості (заходи з профорієнтаційними направленнями для учнів школи № 14), Громадська організація «Look»  (тренування з аеробіки для молоді «Наша ініціатива «Підтягнися до своєї мрії»); церквь євангельских християн-баптистів «Переображення».

          Робота усіх закладів культури міста у звітному періоді була направлена на створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку громади міста, організації її змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи, виявлення, підтримка талановитих та обдарованих дітей та молоді.

 

 

Начальник відділу з питань культури,

сім’ї, молоді, спорту та туризму                                                            Ю.А.ПИВОВАР