101

 45 государственная пожарно-спасательная часть и исполнительный комитет Дружковского городского совета напоминает:

 В зоне проведения АТО нередки случаи выявления гражданами подозрительных предметов, которые могут оказаться взрывными устройствами. Подобные предметы обнаруживают в транспорте, у дверей домов, магазинов, в учреждениях и местах скопления людей. Преступления, совершаемые с применением взрывных устройств, несут в себе значительную общественную опасность. К сожалению, очень многие граждане поверхностно воспринимают проблему личной безопасности, вспоминая о ней лишь в случаях совершения преступлений в отношении них, их родственников или знакомых. Большинство случаев трагедий можно было предупредить при условии соблюдения гражданами в повседневной жизни простых правил предосторожности. Для того, чтобы выделить взрывные устройства среди всех, стоит запомнить их характерные признаки:

- предметы являются незнакомыми или необычными для этой обстановки или территории;

- наличие звуков, которые звучат от предмета (тиканье часов, сигналы через определенный промежуток времени), мигание индикаторной лампочки;

- наличие источников питания на механизме или рядом с ним (батарейки, аккумуляторы и т.п.);

- наличие растяжки проводов или проводов, тянущихся от механизма на большое расстояние;

- предмет может быть подвешен на дереве или оставленный на скамейке.

Категорически запрещается:

- касаться предмета и передвигать его;

-пользоваться средствами радиосвязи, мобильных телефонов (они могут спровоцировать взрыв);

- заливать его жидкостями, засыпать грунтом или чем-то его накрывать;

- касаться подозрительного устройства и осуществлять на него звуковой, световой, тепловой или механическое воздействие, ведь практически все взрывчатые вещества ядовитые и чувствительны к механическим, звуковых воздействий и нагревания.

При обнаружении взрывных устройств звоните 101 или 102.

Головний спеціаліст з питань цивільного захисту населення виконкому Дружківської міської ради

 

Виконавчий комітет Дружківської міської ради та 45 державна пожежно-рятувальна частина Головного управління ДСНС України у Донецькій області нагадує:

Основними причинами загибелі людей на воді є грубе порушення правил безпечної поведінки на воді, купання в невстановлених місцях, а також купання в нетверезому стані. Ніколи не купайтеся наодинці!

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

- Купатися можна тільки в дозволених місцях і в присутності дорослих;

- Не можна пірнати в незнайомих місцях - на дні можуть виявитися колоди, камені, корчі, металеві прути і т.д.

- Не слід купатися в заболочених місцях;

- Не можна запливати далеко від берега, не розрахувавши свої сили, небезпечно навіть для людей, які вміють добре плавати;

- Якщо ти опинився у воді на сильній течії, не намагайся плисти проти течії. ПОТРІБНО Плисти за течією, але так, щоб поступово наближатися до берега;

- Якщо у тебе зсудомило м'язи, лягай на спину і пливи до берега, при цьому необхідно намагатися розтерти зведені м'язи.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Уміння добре плавати - одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але пам'ятайте, що навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни і правил поведінки на воді. У походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м), немає сильної течії (до 0,5 м / с). Починати купатися рекомендується в сонячну безвітряну погоду при температурі води 17-19 С, Повітря 20-25 С. У воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою.

Обов'язкове дотримання всіх правил поведінки на воді-запорука збереження здоров'я і життя багатьох людей!

ТАКОЖ ІНФОРМУЄМО, ЩО НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ МІСТА МІСЦЯ ДЛЯ КУПАННЯ, ЯКІ Б ВІДПОВІДАЛИ ДІЮЧИМ ВИМОГАМ ВІДСУТНІ.

 

Пам’ятка

про заходи пожежної безпеки в багатоквартиних житлових будинках

Шановні мешканці приватних жилових будинків та квартир! Із загальної кількості пожеж, які виникають в Донецькій області щороку, більше 80 % трапляються в житлових будинках та квартирах, в більшості випадків з вини людей, які в них мешкають. Нерідко жертвами вогню є самі винуватці пожеж, їх сусіди, діти. Основними причинами виникнення пожеж є: непогашені недопалки, покладені мимо попільниці, або ті, що випали з рук людини, що перебувала в нетверезому стані або недопалки, недбало кинуті з балкону, свічки, включені електричні обігрівачі, електроплити залишені без нагляду, несправна електропроводка, яка просто не витримала навантаження електроприладів, пустощі дітей з вогнем, залишених без догляду, порушення правил при експлуатації пічного опалення, влаштуванні та експлуатації побутових газових приладів та газових балонів на скрапленому газі.

З метою попередження пожежі в ваших будинках та кватирах пропонується виконати наступні основні вимоги правил пожежної безпеки:

1. Для захисту електромережі від коротких замкнень та перевантажень встановіть захисний пристрій з нормованою межею напруги, автоматичні запобіжники або запобіжники з каліброваними плавкими вставками заводського виготовлення. Не допускайте застосування некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму(«жучків»).

2. Замініть електропроводку з пошкодженою ізоляцією або таку, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості.

3. Не залишайте без нагляду, у разі виходу із приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Уходячи з дому, вимкніть їх.

4. Не допускайте перевантаження електричної мережі, не вмикайте одночасно багато побутових електроприладів великої потужності.

5. Не застосовуйте саморобні та несправні подовжувачі.

6. Забороняється зберігати в квартирах житлових будинків балони із скрапленим газом, особливо це небезпечно при заносі балонів з низької температурі в теплі приміщення, що може призвезти до їх розгермитизації та вибуху.

7. Не залишайте малолітніх дітей без догляду дрослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

8. Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом тощо.

11. Не паліть у ліжку!!! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях.

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

І Н Ф О Р М  У Є,    П О П Е Р Е Д Ж У Є

УВАГА!!!

У зв'язку з проведенням Антитерористичної Операції звертаємо вашу увагу на суворе дотримання протипожежної безпеки та недопущення загоряння сухої трави, стерні, лісосмуг, очерету і будь-яких інших ділянок, вкритих природної чи штучно насадженої рослинністю. Будь-яке необережне поводження з вогнем, а тим більше навмисний підпал сухостою, може сприяти диверсій, призвести до дезорієнтації, помилкової тривоги або введення в оману спеціальних служб, послужити димовими завісами для ворожих ДРГ, детонації боєприпасів, а також сигнальних мін. Всі зазначені вище наслідки можуть розглядатися як умисні диверсії і тягти за собою не тільки адміністративну, але й кримінальну відповідальність в реаліях цього суворого часу. Закликаємо вас проявляти пильність і не допускати палів, задимлення та інших негативних наслідків, викликаних вогнем.

Пам'ятайте про сувору відповідальність за навмисні підпали !!!