Виконавча служба

 Інформація про запровадження Електронного сервісу з проставлення апостиля

                З 20 листопада 2015 року запроваджено Електронний реєстр апостилів, що проставляються на офіційних документах, які видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що видаються нотаріусами України.

            Згідно наказу Міністерства юстиції України № 2268/5 від 11.11.2015 року “Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, оформлюються нотаріусами України” проставлення апостиля здійснюєтья за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів.

            Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом ії особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або надіслання заяви про проставлення апостиля поштовим зв”язком до Міністерства юстиції України чи його територіальних органів.

            Поштовим зв”язком може бути надіслана заява про проставлення апостиля виключко з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану.

            Посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України за допомогою програмних засобів ведення Реєстру формує заяву, на якій заявник за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, проставляє власний підпис.

            Після проставлення підпису така заява реєструється у Реєстрі. Для проставлення апостиля заявник пред”являє посадовій особі

            - документ, що посвідчує його особу;

            - оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в  установленому порядку;

            - документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

             За результатом прийняття заяви та документів, поданих для проставлення апостиля, заявнику у разі його особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України видається відривна частина заяви, що містить відомості про номер заяви, дату її прийняття, кількість поданих документів, прізвище, ім”я та по батькові заявника і суму сплачених коштів за надання послуг з проставлення апостиля.

            Документи подані для проставлення апостиля, розглядаються Міністерством юстиції України.

            За результатами розгляду заяви та поданих документів посадова особа Міністерства юстиції України проставляє апостиль або відмовляє у його проставлені, формуючи за допомогою програмних засобів ведення Реєстру відповідний електронний документ з накладанням власного електронного цифрового підпису та проставлення на документ електронного цифрового підпису (печатки) Міністерства юстиції України.

            За результатом розгляду заяви та поданих документів для проставлення апостиля посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України, до якого було подано документи шляхом особистого звернення заявника, інформує його, використовуючи контактні дані, зазначені у відповідній заяві. Посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України візуалізує на папері апостиль, сформований за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа.

            Документи, подані для проставлення апостиля, можуть видаватися також іншій особі на підставі відповідної довіреності, наданій такій особі заявником.

            У разі відмови в проставлені апостиля посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України за допомогою програмних засобів ведення Реєстру візуалізує на папері та видає завнику або іншій особі, зазначеній у заяві, повідомлення про відмову в проставленні апостиля, а також документи, подані для проставлення апостиля.

            Установлена плата за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України і призначених для використання та території інших держав для:

            -  громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства- 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян- 51,00 грн.;

            - юридичних осію- 5 неоподатковувані мінімуми доходів громадян.

            Реквизити квитанції для оплати послуг за проставлення апостиля:

Банк отримувач: (ЄДРПОУ):37993783;

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

МФО: 899998

Рахунок отримувача: 33210879026001    

Призначення платежу: за проставлення апостиля      

Код класифікації доходів бюджету: 22012500 

Міста України, які беруть участь в реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки

      Дружківський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області інформує, що згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 502-р “Про затвердження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу” з метою створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, громадяни України мають право зареєструвати шлюб у скорочені строки.

       Міста - учасники  пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у Донецькій області  :

- Маріуполь, Бахмут, Волноваха, Лиман, Покровськ.

         Міста - учасники  пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу по Україні:

- Київ, Львів, Одеса, Херсон, Сєвєродонецьк, Вінниця, Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам'янець- Подільський, Рівне, Житомир, Харків, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Суми, Тернопіль, Чернігів, Кривий Ріг, Запоріжжя, Біла Церква, Бориспіль, Кропивницький, Станиця Луганська, Білгород-Дністровський, Полтава, Кременчук, Чугуїв, Хмельницький, Черкаси, Хотин, Ковель, Нововолинськ, Нікополь, Кам'янське, Коростень, Мукачево, Тячів, Олександрія, Вознесенськ, Первомайськ Миколаївської області, Ізмаїл, Дубно, Сарни, Тростянець Сумської області, Генічеськ, Нова Каховка, Канів, Сміла, Вижниця, Володимир-Волинське, Радомишль, Вишгород, Трускавці, Чорноморськ, Ромни,  Чортків, Умань, Ніжин та с.Білозір'я Черкаського району Черкаської області, с.Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області.


 


"Відповідальне батьківство"