Енергетичний сервіс як вимога часу

Енергозберігаючі технології - явище не просто модне, а вкрай необхідне в сучасному світі. Тенденція до скорочення споживання електроенергії давно простежується в усіх країнах, але для нашої держави питання енергоефективності стоїть особливо гостро. Україна в цілому і Дружківка зокрема повинні йти в ногу з часом.

В даний час триває реалізація інвестиційних проектів, направлених на підвищення енергоефективності та енергозбереження у бюджетній сфері міста. Ряд проектів очікує фінансування з Європейського інвестиційного банку та від міжнародної організації НЕФКО.  До міністерства екології та природних ресурсів був направлений запит, щодо участі міста у програмі по влаштуванню індивідуальних теплових пунктів у кількості 15 одиниць, на яку була отримана позитивна відповідь.

За ініціативою міського голови Валерія Гнатенка в місті триває впровадження міських проектів у сфері енергоменеджменту, а саме проекти «Енергетичний офіс» та «Юний енергоменеджер».

Проект «Енергетичний офіс» створений з метою надання консультаційних послуг населенню та популяризації ідей ощадного використання енергоресурсів, популяризації заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження, екології, підвищення обізнаності з питань енергоефективних технологій та відновлювальних джерел енергії, створення ОСББ та його переваги, консультування щодо державних програм часткової компенсації утеплення об’єктів «Теплі кредити», консультування щодо використання зеленого тарифу та механізму використання енергосервісного механізму. Кожної п’ятниці під час особистого прийому, консультацій телефоном та через мережу інтернет енергоменеджером міської ради надаються консультації всім бажаючим мешканцям міста Дружківка.

Проект «Юний енергоменеджер» направлений на впровадження системи енергетичного менеджменту у школах, освіту у сфері енергозбереження – засвоєння знань про основи енергозбереження, виховання у школярів внутрішнього прагнення економії та небайдужого ставлення до нераціонального використання енергетичних ресурсів. Розвиток загальношкільного підходу до проблем енергоспоживання допоможе змінити світогляд учнів, підвищити рівень комфортності та знизити витрати коштів на експлуатацію шкільної будівлі. На разі проектом зацікавились представники ПРООН, які виявили бажання стати партнерами у реалізації проекту.

«Стратегічний успіх проекту буде, якщо нове покоління виросте вже з іншими поглядами на споживання енергії. Потрібно виховати покоління, для якого енергозбереження буде нормою життя. Для цього потрібно не просто розповісти школярам про енергоефективність, а й дати можливість самим впровадити це на практиці - перетворити знання в навички. Так через дітей можна впливати і на батьків», - впевнений міський голова Валерій Гнатенко.