41-річниця заснування Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод

Цього року Україна відзначає 41-річницю створення Української Гельсінської групи, яка стала першою легальною правозахисною організацією в Українській РСР та відігравала одну з ключових ролей визвольної боротьби українського народу.

З цієї нагоди у навчально-виховному закладі №14, що в Олексієво-Дружківці, відбувся урочистий захід, який відвідали почесні гості:заступник директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Наталія Чукова, заступник начальника управління внутрішньої політики Надія Калігаєва, керівництво міста Дружківки на чолі з міським головою Валерієм Гнатенком, а також представники громадськості.

«Те, про що мріяли й за що боролися декілька українських патріотів 41 рік тому, втілюється у життя сьогодні кожним українцем задля майбутнього наших дітей. Ідеї засновників Української Гельсінської групи актуальні й сьогодні», - наголосила Наталія Чукова, вітаючи присутніх із визначною датою. Міський голова Валерій Гнатенко зазначив, що саме сьогодні, будуючи нову сучасну українську державу, нашими орієнтирами мають стати європейські стандарти, дотримання, використання і виконання яких допоможуть створити належні умови гідного життя, навчання, праці, відпочинку для кожного українця. Саме цього прагнули та відстоювали члени Української Гельсінської Групи, серед яких і наш земляк Олекса Тихий. «Ми пишаємося тим, що саме Дружківка дала світові одного з засновників правової організації – Олексу Тихого, якого знає увесь світ. Дружківчани пам’ятають свою історію, зберігають та передають через покоління подвиг нашого земляка», - наголосив міський голова.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять  пам’яті загиблих українських правозахисників та поклали квіти до стели Олекси Тихого. Також почесні гості відвідали шкільний музей,облаштований в одномуз кабінетів освітнього закладу, торкнулись сторінок історії й ще раз усвідомили: життя Олекси Тихого як приклад дає нам шанс на те, що ми переживемо смутні часи й повернемося до своїх коренів, до самосвідомості українського народу, здатного до життя гідного та  чесного.