Тиждень енергозбереження

«Збережемо енергію – допоможемо країні!», - під таким гаслом пройшов тиждень енергозбереження, упродовж якого в усіх закладах освіти міста Дружківка відбувся комплекс заходів, направлених на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання в учнів ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів.

Протягом тижня для школярів проводилися інформаційні хвилини, виховні години та єдині дні інформування з теми енергозбереження. По всіх класах проведені бесіди, години спілкування та різноманітні конкурси дитячої творчості, під час яких діти створювали малюнки, агітплакати, листівки та творчі роботи, орієнтовані на пропаганду енергозбереження й раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Під час круглого столу «Як лампочки бережуть довкілля» школярі поміркували над важливістю економії енергії. Також учні слухали усний журнал «Скажемо «так» енергоефективним лампам», брали участь в акції «Розмалюй життя в зелений колір» та переглядали відео - мультфільм «Добре світло». Нікого не залишили байдужим лекція «Енергозбереження як складова енергетичної безпеки України» та урок «Живи зеленіше», під час яких учні зрозуміли, що навіть маленьке зусилля кожного рятує навколишнє середовище таще раз усвідомили - енергію треба споживати розумно.  

Отже,  тиждень був насичений різноманітними заходами з енергозбереження, до проведення яких долучилася вся загальноміська шкільна родина. Діти перейнялися важливим питанням, сформували уявлення про енергозберігаючі технології, зрозуміли необхідність дбайливого ставлення до використання енергоносіїв, розвинули навички роботи із різними джерелами інформації, уміння формулювати думку про способи економного використання електричної та теплової енергії, а також комунікативні навички під час роботи у групі, уміння дослухатися до думки інших та формулювати власну позицію. Це ще раз доводить,  що наші діти мають активну життєву позицію, почуття власної причетності до загальної справи, зокрема до проблем школи, міста і всієї держави. Нове покоління виросте вже з іншими поглядами на споживання енергії.  Покоління, для якого енергозбереження буде нормою життя.

Проблеми ресурсозбереження сьогодні не вирішуються в рамках одного тижня, вони обов'язково знайдуть своє відображення та продовження в роботі класних колективів протягом року, у співпраці з батьками та громадськістю, створення проектів, акцій та семінарів-практикумів про економне використання енергоресурсів.