Необмежені можливості

    У 1992-му році Генеральна Асамблея ООН проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу  -  3 грудня стало Міжнародним днем людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. 

Заходи, до яких закликає всі країни ця шанована міжнародна організація, спрямовані на інтеграцію людей  з інвалідністю у сучасному суспільному житті.

 Традиційно до Міжнародного дня інвалідів в Україні у Дружківці  організовуються заходи  для людей з обмеженими можливостями. Ось і цьогоріч, 4 грудня 2017 року в східному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю відбулася зустріч міського голови Валерія Гнатенка з відвідувачами центру. Міський голова  висловив найтепліші слова підтримки та вдячності всім присутнім, на долю яких випали нелегкі випробування і зазначив, що вони є взірцем стійкості, мужності та незламності духу.   Відзначив,  що проблеми людей, які мають особливі потреби, та надання необхідної допомоги для їх реабілітації є одним з пріоритетним завдань  міської влади та подякував присутнім на  заході за витримку та життєвий оптимізм. На сьогоднішній день на обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради перебуває 3416 осіб з числа інвалідів, з них 155 – інваліди війни, 17 – інваліди військової служби, інваліди з дитинства – 467 та інвалідів 1-3 груп загального захворювання – 2777 осіб. Кожен з них потребує уваги.  З словами підтримки також звернулася до присутніх секретар міської ради Ірина Бучук. «Лише люди, які пройшли через серйозну хворобу або важкі випробування, можуть зрозуміти і оцінити,  наскільки життя прекрасне»,- зазначила вона. Адже багато людей з обмеженими можливостями сприяли розвитку людства. До них входять і відомі знаменитості, актори, співаки, світові політичні лідери: Людвіг ван Бетховен,  Мігель де Сервантес, Франклін Рузвельт, Андреа Бочеллі, Олена Акопян, Максим Веракса тощо.  

   У Дружківці працює Східний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, на базі якого проводиться фізична реабілітація. На теперішній час у Центрі сформовано  групи як для дітей-інвалідів, так і для дорослих. Дружківчани з інвалідністю у 2017 році брали участь у всеукраїнських спортивних змаганнях з пауерліфтінгу, легкоатлетичних змаганнях та обласних змаганнях з нагоди 85-річчя Донецької області, обласному спортивно-масовому заході «Всеукраїнський Олімпійський день» серед осіб з інвалідністю усіх нозологій, комплексних змаганнях з нардів, дартсу та бочче та міських змаганнях до Всесвітнього дня шахів. За результатами змагань скарбниця Дружківки поповнилася призовими місцями.Також у Центрі проходятьсвята,  конкурси, розваги, розвивальні та тематичні заняття,виставки малюнків.Східний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю – це місце, де кожного вислухають, допоможуть та підтримають.