Міжнародний день волонтера

5 грудня - міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

Згідно статистичних даних, оприлюднених Організацією Об’єднаних Націй, по всьому світові нараховується близько 140 мільйонів волонтерів, що допомагають на безоплатній основі всім людям, які цього потребують.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Вони стали вірними помічниками тим, хто потребує нагальної допомоги: солдатам української армії та добровольчих батальйонів, членам їхніх сімей та сім’ям, які втратили близьких через АТО, внутрішньо переміщеним особам, полоненим тощо. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову. Саме завдяки українським волонтерам – їхній небайдужості, порядності, активній громадській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

Хто ж такі волонтери, чому вони безкорисливо допомагають тим, хто потребує помочі та чим саме можуть займатися волонтери? - саме такі питання обговорювалися з дружківською молоддю під час проведення волонтерських ігор «За покликом серця», які з нагоди міжнародного дня волонтера проходили у мультимедійному центрі «Грайлик» за ініціативою міської бібліотеки ім. Чехова. Під час заходу школярі дізналися про волонтерський рух у Європі та Україні, познайомилася з волонтерами та громадськими організаціями міста Дружківка, які, в свою чергу, розповіли про те чим займаються їхні організації та запросили дітей до співпраці. Коли настав час для практичних завдань діти разом з менторами склали проекти своїх майбутніх дій як волонтерів. Проекти були направлені на захист тварин, екології та допомогу незахищених верств населення. Наприкінці заходу учні отримали від ГО «Фонд розвитку громади» та від Товариства Червоного Хреста України на згадку про захід приємні подарунки.

    Дружківська міська рада, її виконавчий комітет вітає з цим світлим днем! Зичимо всім волонтерам та добродіям, котрі опікуються потребами людства, міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку та тепла. Нехай кожен ваш шляхетний вчинок спонукає до дії інших, а люди – віддячують вам добром і повагою.