Організація у м. Дружківка роботи щодо забезпечення прав дітей на виховання в сім’ї

Сімейне виховання – найкраща форма виховання дитини, яку знає людство, а одним з головних завданьмісцевої влади є захист правадитини на виховання в сім'ї.06 грудня 2017 року на засіданні виконавчого комітету міської ради під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка розглядалося питання стосовно організації у м. Дружківка роботи щодо забезпечення прав дітей на виховання в сім’ї.

Начальник служби  у справах дітей  міської ради доповіла присутнім, що у місті Дружківка організована і постійно проводиться робота, спрямована на виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, що потребують соціального захисту та збереження біологічної сім’ї для кожної дитини. Розуміючи, що від швидкості прийнятих рішень залежить не тільки подальша доля, а іноді й життя дитини, і наявність механізму взаємодії з питань захисту прав дитини є надзвичайно важливою, працівники міської служби у справах дітей співпрацюють у цьому напрямку з усіма зацікавленими службами та органами місцевого самоврядування.

При пологовому будинку працює школа «Відповідального батьківства», проводяться спільні з міським відділенням поліції та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді профілактичні рейди. Міським наркологічним диспансером проводиться безкоштовне лікування жінок, які мають дітей, від алкогольної залежності і у разі необхідності матері з дітьми влаштовуються до центру матері та дитини або центру соціально-психологічної реабілітації, де за допомогою спеціалістів мають можливість вирішити свої життєві труднощі.

У випадку порушення прав дитини в сім'ї,органу опіки та піклування доводиться вдаватися до методів більш активного впливу на родину, аж до обмеження або позбавлення батьківських прав. Для дітей, які з якихось причин втратили родину, забезпечення права на виховання в сім'ї означає те, що при виборі форм виховання перевага віддається саме сімейним формам: передачі на усиновлення, в сім'ї опікунів, в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. Спеціалістами служби у справах дітей та центру соціальних служб проводиться робота щодо популяризації різних форм сімейного виховання, створення в місті нових прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Служба у справах дітей визначає найоптимальніші шляхи вирішення проблем влаштування відповідно до індивідуальних потреб кожної дитини. Тільки у випадках, коли влаштування дитини в сім'ю не є можливим, діти передаються на виховання в дитячі установи. Сьогодні у місті Дружківка 91 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання, при середньообласному показнику 89 %.

Права дітей — це не тільки законодавство, це і середовище, і умови, в яких діти живуть. Ефективність реалізації прав дитини багато в чому залежить від свідомості дорослих. Активна громадянська позиція, розвинене почуття соціальної відповідальності, ініціативна поведінка людей — це вирішальні людські передумови перетворень. Міська влада в особі міського голови Валерія Гнатенка запрошує до співпраці всі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що залишилися без батьківського піклування. Для отримання більш детальної інформації про сімейні форми влаштування дітей можна звернутися до Служби у справах дітей Дружківської міської ради за адресою: вул. Соборна, 16, каб. 115, 117 тел. 4-21-88, 5-41-50, а також до Дружківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою: вул. Соборна, 16, каб. 119; тел. 3-15-43.