Всеукраїнський тиждень права у Дружківці

Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році загальної декларації прав людини.

Так з 04 по 10 грудня 2017 року в Україні проводився вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, в якому активну участь взяли заклади культурита освітні заклади міста Дружківка.

Протягом тижня для учнів загальноосвітніх шкіл міста проводились єдині виховні години «Права людини в конституції України», працювали шкільні радіогазети «Дотримання прав людини в Україні», діти зустрічались з представниками бюро правової допомоги «Права дітей». Учні старших класів відвідали приміщення міського суду, зустрілись з його працівниками, побували на відкритому засіданні суду, а також стали учасниками цікавої лекції-бесіди «Попередження правопорушень серед неповнолітніх. Значення професії юриста», яку підготував працівник міського суду, професор й доктор наук Євген Петров.

У міській бібліотеці ім. Лесі Українки для учнів проводилася правознавча година «Мої права – моя фортеця», під час якої підлітки познайомилися з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», дізнались про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні та взяли участь у грі «Я знаю як змінити світ». Під час заходу обговорювалися питання толерантності у підлітковому середовищі, проблеми правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння. Життєві приклади та конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі, змусили дітей замислитись над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. До уваги учнів також були представлені відеофільми «Конвенція ООН про права дитини» та «Історія створення Декларації прав людини». Бібліотекар юнацького абонементу провела коментований огляд книжкової виставки «Є права у кожного із нас».

Основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися на найпочатковіших етапах, то менше буде допускатися правопорушень. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб. Наголошення на цих нормах набуває особливої актуальності під час подій, які зараз відбуваються в Україні. Привернути увагу до цих подій, дати їм правову оцінку мали за мету заходи, які проводилися в рамках тижня права.