Дружківка прийняла міську цільову Програму “Громадський бюджет міста Дружківка на 2018-2020 роки”

Якщо Ви небайдужі до життя свого міста, бачите його проблеми та розумієте як їх вирішити, якщо ви маєте активну життєву позицію та готові реалізовувати особисті проекти, що сприяють соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку нашої громади, підвищать її привабливість та комфортність проживання – громадський бюджет це саме те, що вам потрібно.

Із історії. Громадський бюджет,  або як ще його називають бюджет участі,  вперше впровадили у бразильському місті Порту-Алегрі. З 1989 року близько 50 тисяч  містян щороку бере участь у вирішенні того, як розподілити частку  річного міського бюджету. З того часу ідея участі громадян у розподілі бюджетних коштів поширилася по всьому світу і практикується на всіх континентах Землі.

В Україні громадський бюджет  запрацював в рамках українсько-польського партнерства наприкінці 2015 року. Першопрохідцями стали міста  Черкаси, Полтава та Чернігів. Згодом долучились Київ, міста – обласні центри, райони і об’єднані територіальні громади.

Не залишається  осторонь й Дружківка. Наприкінці 2017 року на пленарному засіданні  сесії міської ради затверджено міську цільову Програму “Громадський бюджет міста Дружківка на 2018-2020 роки” , що надає  шанс кожному мешканцю Дружківки  удосконалити діалог з владою,  залучитися до участі в бюджетному процесі, а головне – вирішувати разом  соціально-значущі питання громади  й перетворити своє місто на мрію..

Щоб дізнатися як це працює, пропонуємо вам ознайомитися з відповідями на запитання, які найчастіше  постають перед громадянами, які вирішили залучитися до участі  в громадському бюджеті.  То ж знайомтеся, підтримуйте, долучайтеся, ініціюйте, впливайте та  зробіть свою громаду кращою!

Що таке Громадський бюджет або бюджет за участі громадськості?

Громадський бюджет міста Дружківка - процес взаємодії Дружківської міської ради та виконавчого комітету Дружківської міської ради з громадськістю, спрямований на залучення авторів та інших мешканців до участі у бюджетному процесі через подання проектів, проведення голосування за такі проекти, контролю за їх реалізацією.

Хто може бути автором проекту?

Автор – дієздатний громадянин України, на момент подання проекту який досяг 16-річного віку, об’єднання громадян, орган самоорганізації населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельний кооператив, інші громадські організації.

Що таке  громадський проект?

Громадський проект  - документ, який визначає необхідність, доцільність та корисність здійснення у межах громадського бюджету заходів, спрямованих на розвиток міста Дружківка.

Порядок подання проектів

Проект подається автором у електронному (у електронній системі) або паперовому (у пункті супроводу громадського бюджету) вигляді. У випадку подання проектів в електронному вигляді авторизація авторів здійснюється в електронній системі "Громадський проект" за допомогою внесення серії та номеру паспорту громадянина України. Підписи підтримки проекту збираються в електронній системі за допомогою внесення серії та номеру паспорту громадянина України. Терміни початку і завершення подання громадських проектів: 15 березня – 15 квітня  року, який передує бюджетному.  Подання проекту у паперовому вигляді здійснюється у пункті супроводу громадського бюджету за умови пред’явлення автором проекту оригіналу паспорту громадянина України або посвідки на постійне проживання в Україні.  Проекти, подані у паперовому вигляді, вносяться до електронної системи проектів відповідальною особою робочої групи щоденно, не пізніше дня, наступного за днем, коли був отриманий проект. Автор проекту у будь-який момент може зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 5 (п'ять) днів до початку голосування. Виконавчий комітет Дружківської міської ради сприяє підготовці проектів. Проекти, подані до участі у конкурсі, можуть вільно використовуватися Дружківської міською радою та її виконавчим комітетом, у тому числі, поза межами реалізації громадського бюджету.

Публікація проектів в електронній системі, збір голосів підтримки за проекти та публічне обговорення проектів

Проекти, що пройшли попередню перевірку, публікуються в електронній системі (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди) для збору голосів підтримки за проект. Голосування по збору голосів підтримки триває 15 (п’ятнадцять) днів з моменту публікації. Проекти, що зібрали 50 і більше кількість голосів підтримки, виносяться на публічне обговорення та експертизу. Публічне обговорення проекту починається з моменту набрання необхідної кількості голосів підтримки і завершується не пізніше останнього дня прийняття проектів до голосування робочою групою.

Голосування

Голосування здійснюється в електронній системі. Одна особа може проголосувати не більше ніж за п'ять проектів. Авторизація голосуючих здійснюється в електронній системі "Громадський проект" за допомогою авторизації мешканця м. Дружківки через електронну пошту і введення ним серії та номеру свого паспорту громадянина України або посвідки на постійне проживання. Голосування може здійснюватися у пунктах супроводу в електронному вигляді через авторизацію голосуючих у спосіб, визначений у пункті 12.3 цієї програми.  Терміни початку і завершення голосування за громадські проекти:  1-15 вересня  року, який передує бюджетному.

Визначення проектів-переможців

 Після завершення кінцевого терміну голосування,  електронна система автоматично здійснює підрахунок голосів, визначає проекти-переможці та формує їх списки з урахуванням того, що проекти, які набрали меншу, ніж визначено п.3 цієї програми  кількість голосів, до списку проектів-переможців не включаються. Останній за рейтингом проект, що виходить за рамки встановленого обсягу громадського бюджету на відповідний рік, не включається до списку проектів-переможців. За результатами голосування робоча протягом 2 робочих днів після закінчення голосування приймає скарги. Робоча група  не пізніше двох робочих днів з дня завершення голосування: приймає рішення про затвердження результатів голосування. Передає рішення про затверджені результати голосування до виконавчого комітету Дружківської міської ради для публікації на офіційному  веб-порталі Дружківської міської ради та включення до бюджету міста на наступний рік.

Детальну інформацію можна отримати у секторі з питань інвестицій відділу економічного аналізу, прогнозування та соціального розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради вул. Соборна,16 кабінет 309а.