Ще раз – про небезпечність амброзії

Влітку йде активне зростання і цвітіння рослин, які засмічують практично усі види земель, завдають збитки здоров'ю людей і довкіллю Дружківки. Одним з найбільш поширених бур'янів є амброзія полинолистна. Про заходи, спрямовані на боротьбу з карантинними рослинами, йшла мова під час апаратної наради, яка відбулася 02 липня 2018 року під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про карантин рослин» боротьба з карантинними бур'янами повинна проводитися силами землекористувачів і землевласників під постійним контролем органів влади. Рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради затверджені заходи з локалізації та знищення амброзії полинолистої, де передбачено проведення спільних обстежень земель з підприємствами та організаціями усіх форм власності. Так само, з метою поліпшення організації контролю за знищенням амброзії полинолистної й попередження цвітіння, дозрівання насіння і подальшого їх поширення ведеться контроль за знищенням амброзії землевласниками та землекористувачами на території Дружківки.

«У місті ведеться цілеспрямована систематична робота по боротьбі з амброзією. Застосовується метод скошування, який при постійному використанні дозволяє позбавитися від шкідливої рослини. Покіс проводиться до цвітіння з метою не допустити розповсюдження бур'яну. Охоплюючи максимум території, на якій виростають карантинні рослини, міська влада має намір вирішити проблему, яка стоїть досить гостро для городян, які страждають алергією. Робота з ліквідації карантинних рослин триватиме до вересня-жовтня місяця, поки буде йти зростання рослин», - зазначив заступник начальника Управління житлового та комунального господарства під час апаратної наради.

На сьогоднішній день Управлінням житлового та комунального господарства спільно з комунальним підприємством «Спектр» обстежено 25 гектарів міських земель, виявлені місця проростання небезпечної рослини, яка після виявлення була негайно викошена. За період з травня проведений покіс більше ніж 950 тис. м2 трави по вулицях О. Тихого, Хмельницького Б., Стадіонна, Машинобудівників, Енгельса, Дружби, Космонавтів та Педагогічній. При покосі трави особлива увага приділялася ліквідації амброзії. Крім центральних вулиць, ліквідовані ділянки проростання амброзії на територіях району автовокзалу по вул. О. Тихого, в районі школи №17, Центру дитячої та юнацької творчості, магазину «Фуршет», біля Льодової арени по вул. Свободи тощо. З травня 2018 року активну роботу щодо покосу трави проводить комунальне підприємство «Комсервіс», яке здійснює утримання прибудинкових територій на загальній площі 775,4 тис. м2. На сьогодні підприємством викошено 55 % рослин з прибудинкових територій. Поодинокі алергійні рослини виривалися з корінням, на інших територіях виконувався ретельний покіс.  Також до боротьби з алергенною рослиною в місті приєдналися промислові та комунальні підприємства: ПрАТ «ГРЕТА», ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» та «Корум Дружківський машинобудівний завод, якіздійснили покіс трави на прилеглих територіях, а комунальне підприємство «Дружківка автоелектротранс» викошено траву вздовж трамвайних колій та на автобусних зупинках.

Дружківська міська рада, її виконавчий комітет звертає увагу керівників підприємств, організацій, мешканців приватного сектору на необхідність своєчасного знищення шкідливих рослин, адже потрібно звести до мінімуму її негативний вплив на здоров’я дружківчан.