Створення сприятливих умов життєдіяльності маломобільним громадянам Дружківки

На сьогоднішній день у світі нараховується близько 800 мільйонів людей з інвалідністю, з яких 2,74 мільйона українських громадян. Станом на перше півріччя 2018 року у Дружківці на обліку знаходяться 879 осіб цієї категорії, кожен з яких потребує не співчуття, а реальної реалізації їхніх прав та свобод. 04 липня 2018 року саме з такої статистики розпочалося засідання виконавчого комітету міської ради, яке проходило під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка.

З метою створення сприятливих умов життєдіяльності маломобільним громадянам Дружківки, рішенням міської ради була затверджена Програма щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в місті Дружківка на період 2016 – 2020 років. Одним з головних завдань даної Програми є створення умов, які зрівнюють можливості інвалідів з можливостями інших громадян, шляхом усунення фізичних і соціальних бар'єрів, що заважають доступу інвалідів до всіх сфер життя суспільства.

У місті працює комітет по забезпеченню доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Комітетом проведений моніторинг доступності, в ході якого було обстежено 25 житлових будинків, в яких мешкають інваліди, що пересуваються на візках. За період 2017 року та 6 місяців 2018 року елементами доступності різного ступеню обладнано 12 об’єктів. Це місця першочергового значення: заклади медичної та соціальної сфери, об’єкти торгівлі та обслуговування, а також соціального призначення та об’єкти інженерно – тротуарної мережі. У 6 житлових будинках встановлені поручні біля під’їздів, у 9 - встановлені поручні всередині під’їздів. Елементами доступності обладнаний устрій пандусу, сходинок та з’їздів у 5 житлових будинках. По вулиці Косарева,6, де на першому поверсі мешкає інвалід, що пересувається у в’язку, встановлений устрій підйомника сходового маршу до майданчика першого поверху та виконаний устрій вуличного з’їзду третього під’їзду.

Безперешкодний доступ громадянам з обмеженими фізичними можливостями забезпечений до Управління пенсійного фонду України в м. Дружківка, Територіального центру соціального обслуговування, Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), Дружківського міського центру зайнятості, Державної податкової інспекції у м. Дружківці, міської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки, Школи мистецтв, Центру дитячої та юнацької творчості тощо. При проведенні робіт з реконструкції вулиці Соборної та благоустрою прилеглої до неї території, а також Дружківського парку культури та відпочинку, які наразі тривають у місті, вживаються заходи з улаштування вільного доступу до дорожньо-тротуарної мережі для зручного та безперешкодного переміщення людей на інвалідних візках та маломобільних груп населення. Власникам існуючих об’єктів соціального, побутового, торговельного призначення надаються рекомендації щодо необхідності забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення до будівель та споруд, у тому числі обладнання їх пандусами та додатковими пристроями.

Діяльність у напрямку покращення доступності до соціальної інфраструктури та організація міськогосередовища для повсякденного життя людей з особливими потребами триватиме й надалі. Адже люди з інвалідністю мають такі самі права на вільне пересування, проживання, отримання інформації, доступ до органів влади та участь в управлінні державою та її розбудові як і інші громадяни України.