Підтримаємо, допоможемо, порадимо!

У роботі соціального працівника ключовим словом є «допомога». Невлаштований побут у купі з невирішеними проблемами може зробити життя людини нестерпним. Задача соціального працівника – допомогти іншому. 

Про роботу Дружківського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під час засідання виконавчого комітету, яке відбулося під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка, доповіла начальник Центру Світлана Бикова.

Вона зазначила, що основна увага працівників Центру зосереджена на якісному наданні соціальних послуг сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах. У Дружківці таким сім'ям допомагають вирішити соціально-економічні та побутові проблеми. З членами родин проводяться бесіди та психологічні заняття, пропонується юридична, інформаційна консультація та гуманітарна допомога у вигляді речей.

Сім'ї, в яких встановлений факт ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків також знаходяться у постійному полі зору спеціалістів Центру. Неповнолітні та молодь, які звільнились з місць позбавлення волі, а також ті, які відбувають покарання без позбавлення волі отримують соціальні послуги на діючому консультативному пункті при міському відділі з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Розвиток та підтримка прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, як один із засобів вирішення проблеми соціального сирітства, також активно впроваджується у роботі Центру. Наразі у місті під соціальним супроводом перебуває 6 прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу. Надається психологічна підтримка сім'ям, які прибули до міста з тимчасово окупованої території

Робота соціального працівника вимагає міжвідомчої співпраці, формування в кожному окремому випадку команди, тому спеціалісти послуг Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді співпрацюють з усіма зацікавленими організаціями та службами міста, у тому числі й з громадськими організаціями. Регулярно проводяться профілактичні рейди, здійснюються вибіркові перевірки цільового використання коштів при народжені дитини та з метою призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям. Поширюються листівки рекламного плану з профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркозалежності, СНІДу та туберкульозу, а також з питань профорієнтації.

З метою мінімізації негативного впливу вулиці діти та молодь з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, залучаються до проведення культурно-масових та спортивних заходів: Міжнародний День захисту дітей, фольклорно-етнографічні свята, а також заходи, спрямовані на родинно-сімейне та художньо-естетичне виховання.