Підготовка навчальних закладів Дружківки до нового 2018-2019 навчального року

З давніх-давен 1 вересня в Україні означало не тільки початок осені. Цей день для мільйонів людей - дошкільнят, школярів, студентів та викладачів - означає справжнє свято – День знань, оскільки саме з цієї дати у всіх навчальних закладах країни офіційно починається новий навчальний рік.

До цієї урочистої події залишилися лічені дні, менше ніж місяць. Тож як підготовлені освітні установи Дружківки до початку нового навчального року обговорювали під час засідання виконавчого комітету міської ради, що проходило 01 серпня під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка.

1 вересня свої двері перед юними дружківчанами відкриють 10 загальноосвітніх навчальних закладів та 3 філії, освіту в яких здобуватимуть 4946 учнів; 10 дитячих садочків, в яких виховуватиметься 1758 ­­­­­маленьких мешканців міста. А понад 1500 творчо обдарованих дітей Дружківки матимуть можливість реалізувати свої здібності, відвідуючи 2 позашкільні навчальні установи.

У 2018-2019 навчальних роках освітяни міста працюватимуть над подальшим впровадженням Державного стандарту початкової освіти. До перших класів прийдуть 605 дітей, для яких навчання розпочнеться вже за новими програмами та підручниками, розробленими на основі освітньої реформи «Нова українська школа». До класів з українською мовою навчання переведені учні 1-х, 5-х та 10-х класів. Загальна забезпеченість підручниками, з урахуванням оновлених та підручників минулих років, становить 99%. З 1 вересня у Дружківці розпочне роботу Інклюзивно-ресурсний центр на базі приміщення міського методичного кабінету з питань освіти, де планується охопити навчанням до 1000 дітей.У дитячому садочку «Дельфін» відкриється інклюзивна група, яку відвідуватимуть діти з особливими потребами.

Протягом літа у всіх закладах проводилися необхідні ремонтні роботи. Зокрема, виконувалися протипожежні та техногенні заходи, роботи по ревізії водопровідних та теплових мереж, ремонти навчальних кабінетів, аудиторій, груп, спалень, спортивних та актових зал, шкільних їдалень та харчоблоків. За рахунок коштів місцевого бюджету зміцнювалася та оновлювалася матеріально-технічна база, здійснювалася повірка лічильників, пусконаладка, промивка системи опалення та ліквідація аварійних дерев. З метою економних витрат енергетичних ресурсів усі заклади забезпечені на 100% лічильниками електроенергії, води, тепловими вузлами. Триває робота щодо упровадження енергозберігаючих технологій, а саме заміна дерев’яних віконних блоків, дверей та ламп розжарювання на енергоефективні.

Освітні заклади міста готові прийняти дітей після літніх канікул і почати новий навчальний процес. І хоча 1 вересня – це не святковий вихідний, але це завжди особливий день, бо молодь сідає за парти, щоб навчатись і отримувати знання – одну із вічних людських потреб, що виводить цивілізацію на нові рубежі розвитку.