Дружківка підписала меморандум щодо запровадження у місті моделі інтегрованих соціальних послуг

Сьогодні громади багатьох областей України мають позитивний досвід із впровадження та покращення соціальних послуг для населення. Разом із міжнародними партнерами в Україні просувається нове розуміння захисту людини, яке передбачає охоплення багатьох різних сфер життя. Дружківка не стає осторонь цих важливих питань.

01 серпня 2018 року міський голова Валерій Гнатенко підписав Меморандум про співпрацю між територіальною громадою Дружківки, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міжнародною благодійною організацією «Партнерство кожній дитині» щодо запровадження у місті моделі інтегрованих соціальних послуг для підтримки вразливих дітей, сімей з дітьми та молоді.Окрім Дружківки учасниками пілотного проекту стали Іллінівська, Миколаївська, Соледарська ОТГ та місто Бахмут.

Того ж дня заступник міського голови Наталя Слесаренко взяла участь у семінарі, під час якого учасників заходу ознайомили з основними завданнями проекту «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах». Детально обговорили організаційні питання щодо співпраці в рамках проекту, основні напрямки забезпечення соціального захисту населення, захисту прав дітей в умовах децентралізації, питання координації процесів реформування в інших сферах та об’єднання зусиль проектів, які підтримують реформи в соціальній сфері. Не залишили поза увагою й тему забезпечення участі дітей та молоді у розбудові громад.

Інтегрована система надання соціальних послуг є загальновизнаним та високоефективним підходом до організації надання соціальних послуг і задоволення потреб громадян. Її суть полягає в узгоджені та координації функцій та заходів суб’єктів різних рівнів управління, які, працюючи синхронно та узгоджено, забезпечують комплексний та економічно вигідний підхід до розв’язання проблемних ситуацій, попередження та/чи усунення соціальних ризиків і вразливості громадянина.

Проект «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах» реалізується консорціумом OxfordPolicyManagementу межах Програми Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.