Про роботу щодо легалізації тіньової зайнятості населення в м. Дружківка

Легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це одне з головних завдань, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямопропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Відповідно до величини грошових надходжень до місцевого бюджету залежить відповідне утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування медичних установ, закладів освіти та культури, виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, забезпечення благоустрою населення.

Щорічно у місті ведеться робота щодо складання балансу трудових ресурсів. Для розрахунку балансу враховуються наступні основні показники: наявне населення міста Дружківка, яке за статистичними даними, станом на 01 січня 2018 року, складає 67 тис. осіб; чисельність дітей – 7,9 тис.; пенсіонерів, у тому числі осіб з інвалідністю, які отримують пенсію і не працюють – 29,3 тис.; кількість прибулих до міста – 1004 особи; вибулих з міста – 796 осіб.

З метою виявлення та легалізації доходів найманих працівників у місті продовжує роботу міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Щомісячно розпорядженням міського голови затверджується графік проведення виїзних засідань робочої групи, які проводяться щотижнево. З початку 2018 року робочою групою було здійснено 19 виїзних засідань, під час яких обстежено 106 об'єктівбізнесу різноманітних сфер діяльності (роздрібної торгівлі, будівельних робіт, ресторанного господарства, побуту, сфери надання послуг тощо), 9 з них перевірено повторно. У ході проведеної роботи виявлено 13 порушень законодавства, на даний час 4 з них усунуто. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кратність об'єктів обстеження збільшено.

Аналіз показує, що мешканці міста в основному працюють в правовому полі, але є й такі несвідомі підприємці, які намагаються ухилитися від сплати податків. При відмові роботодавців від офіційного працевлаштування, матеріали щодо виявлених фактів порушення законодавства про працю направляються до Головного управління Держпраці у Донецькій області для включення до плану інспекційних відвідувань. Крім того, робочою групою виявлено 4 торговельні об'єкти, на яких здійснюється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів без оформлення відповідних ліцензій.Встановлено 2 факти провадження торгової діяльності без оформлення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Інформація щодо встановлених фактів без ліцензійної торгівлі підакцизними товарами та здійснення торгової діяльності без оформлення державної реєстрації фізичної особи-підприємця передається Головному управлінню Державної фіскальної служби у Донецькій області для вжиття необхідних заходів згідно з чинним законодавством.

Значна увага приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням і керівниками суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах». Суспільство має усвідомлювати, що легалізація заробітної плати - це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас. Попри те, що робота міської робочої групи з питань легалізації оплати праці у цьому напрямку дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто приєднатися до вирішення цієї проблеми. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Додатково повідомляємо, що у Дружківці, на базі Управління соціального захисту населення, забезпечено функціонування на постійній основі телефонної «гарячої лінії» з питань дотримання законодавства про працю (оплати праці у «конвертах», невиплати заробітної плати, виплати її у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників). Громадяни можуть повідомити про факти порушень законодавства про працю за номером телефону «гарячої лінії», розміщеним на офіційному сайті Управління соціального захисту населення.