Зміни у законодавстві щодо соціальної політики

06 серпня відбулася прес-конференція секретаря міської ради Ірини Бучук. Темою заходу стали важливі питання щодо змін у законодавстві, які стосуються соціальної політики.

Начальник Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Галина Небогатікова докладно проінформувала представників місцевих засобів масової інформації про основні нововведення, що стосуються оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи, отримання адресної допомоги, проходження ідентифікації, а також про порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Особливу увагу під час прес-конференції начальник Управління соціального захисту населення приділила роз’ясненню питанню видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Вона зазначила, що 25 липня 2018 року набрала чинності постанова №551, яка затвердила новий Порядок видачі посвідчень особам вищезазначеної категорії громадян. Цей Порядок визначає процедуру заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та передбачає видачу замінених посвідчень громадянам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, а також громадянам, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих. Триває утворення регіональної комісії з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Після створення комісії видача посвідчень зазначеним пільговим категоріям населення буде здійснюватися згідно чинного законодавства.