Удосконалення роботи з одержувачами субсидій

Сьогодні держава гарантує забезпечення основних потреб громадян на рівні встановлених законом державних соціальних стандартів і нормативів. На сьогоднішній день головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам та громадянам, що належать до пільгових категорій, стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

На засіданні виконкому начальником управління соціального захисту населення Галиною Небогатіковою були висвітлені зміни у законодавстві по призначенню та нарахуванню субсидій населенню, які відбулись з травня 2018 року. На виконання вищезазначених змін управлінням проведено відповідну широку інформаційно-роз’яснювальну роботу для підвищення обізнаності громадян міста про внесенні зміни до порядку призначення та надання населенню субсидій, проведені сумісні наради управлінням з житлово – комунальними підприємствами щодо співпраці для якісного надання житлових субсидій та забезпечення своєчасного отримання повідомлень громадянами міста про розрахунок субсидії на неопалювальний період з травня 2018 року, які надавались населенню разом із буклетами «Я маю право».

У зв’язку з масштабною реконструкцією будівлі управління з червня 2018 прийом громадян тимчасово проводився в іншому приміщенні. Прийом громадян для призначення всіх видів соціальної допомоги, в тому числі житлових субсидій, в управлінні проводиться щодня. Забезпечена можливість попереднього запису громадян на прийом за телефоном гарячої мобільної лінії. Також надіслати заяву про призначення житлової субсидії можна засобами поштового зв’язку або з використанням електронного сервісу Міністерства соціальної політики України. Крім цього, щоб дізнатися призначено чи не призначено субсидію тепер не потрібно телефонувати до управління. Міністерство соціальної політики відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. За адресою subsidii.gov.ua мешканці міста мають можливість ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено їм субсидію та який її розмір на опалювальний і неопалювальний сезон.