Дим від багаття - загроза здоров’ю людей

Листя і трави — це колосальний фільтр, який вбирає шкідливі речовини, пом'якшуючи наслідки екологічного забруднення. Воно очищає повітря від автомобільних вихлопів, викидів заводів, фабрик та інших результатів згубної діяльності людини.

   Щоосені мешканці приватних будинків починають прибирати свої господарства від опалого листя, спалювання якого випускає в повітря всі отруйні речовини, які в них накопичилися. Все те, що природа хотіла поховати, моментально виходить в атмосферу, приймаючи ще більш грізну форму через високу температуру вогню. Чадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини - всі ці шкідливі речовини потрапляють у повітря разом з димом від горілого листя. У людей, які вдихають таке повітря знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Вкрай небезпечним є вплив диму на організм дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. При згорянні однієї тони листя у повітря потрапляє понад 30 кілограмів чадного газу. В організмі людини він блокує доставку кисню до органів.

     Звертаємо увагу дружківчан, що правилами благоустрою міста Дружківки заборонено спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки, зокрема на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. Порушення у сфері благоустрою згідно з чинним законодавством України призводять до адміністративної відповідальності, накладення та стягнення штрафів. Прибирати без шкоди для здоров’я опале листя рекомендовано до компостної ями. Протягом зими листя перетвориться на компост, який навесні можна використати для удобрення ґрунту. Сухе листя також можна просто розіслати рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус.