Розпочинається відновлення ліфтового господарства у місті

Актуальним питанням для Дружківки, де населення близько 67 тисяч осіб залишається відновлення ліфтового господарства. Велика кількість людей, в більшості похилого віку, вимушені щоденно пішки підніматися на верхні поверхи, що для більшості є справжнім випробуванням. Поламані або ж непрацюючі ліфти часом перетворюються на життєву трагедію для людей з обмеженими можливостями, які примусово стають заручниками власних квартир.

У великій кількісті ще працюючих ліфтів строк експлуатації закінчився, що може призвести до трагічних наслідків. У Дружківці знаходиться 138 ліфтів, з яких 61 - у робочому стані, інші 77 - зупинені. Як зазначив під час апаратної наради міський голова Валерій Гнатенко, найбільшою проблемою для ліфтового господарства є їх «поважний вік» тавандалізм. Працівниками комунального підприємства «Комсервіс» було проведено обстеження ліфтового господарства міста з метою визначення його технічного стану. За результатами виконаної роботи на ліфтах, що не працюють, був виявлений ряд пошкодженнь: відсутня станція управління, лебідки, обмежувачі швидкості, пускова автоматика, система диспетчеризації. Через велике зношення майже усюди потребують заміни кабіни, буферні пружини та інше обладнання.

Згідно змін внесених до розпорядження голови облдержадміністрації «Про обласний бюджет на 2018 рік» Дружківці передбачена субвенція із загального фонду на ремонт та відновлення ліфтового господарства в обсязі 12 млн. грн. Орієнтовна вартість відновлення одного ліфта складає від 250 до 500 тис. грн. Загалом планується виконати ремонт 32 ліфтів з подовженням терміну їх використання до 16 років.

На сьогодні підрядною організацією ТОВ «ДОНБАССТРОЙІНЖИНІРИНГ», що займається обслуговуванням ліфтового парку міста, ведеться огляд на дефектування обладнання ліфтів та будівельної частини (ліфтове приміщення). Комунальним підприємством «Комсервіс» здійснюються підготовчі роботи з виконання поточного ремонту машинних відділень, фарбування, побілка, укріплення дверей, ремонт покрівель. Паралельно комунальним підприємством «Управління капітального будівництва» ведеться робота щодо отримання експертного висновку та укладання договору.