Виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Дружківка на 2017-2021 роки

 Одним із головних завдань державної політики є створення умов для збереження фізичного та духовного здоров'я громадян. Істотним фактором, що визначає стан здоров'я населення, є підтримка оптимальної фізичної активності протягом усього життя громадянина.

Крім того, роль спорту стає не тільки соціальним, але й політичним фактором у сучасному світі. Залучення широких мас населення до занять фізичною культурою, стан здоров'я населення та успіхи на міжнародних змаганнях є безперечним доказом життєздатності й духовної сили будь-якої нації.  Одним із найважливіших напрямків роботи Дружківської міської ради є виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Дружківка на 2017-2021 роки.

Сьогодні у місті активно розвиваються три основних напрямки: фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота, розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту та забезпечення умов розвитку фізичної культури та спорту. Фізкультурно-оздоровча та спортивна робота проводиться у дитячо-юнацькій спортивній школі, дитячо-юнацькій спортивній школі хокейного клубу «Донбас», школі вищої спортивної майстерності Донецької обласної державної адміністрації, спортивній дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву Донецької обласної державної адміністрації, приватних спортивно-оздоровчих клубах, на спортивних спорудах та майданчиках громадськими організаціями спортивної спрямованості, а також у Центрі дитячої та юнацької творчості, де працюють гуртки з авіамодельного,  ракетомодельного спорту, спортивного туризму та спортивного орієнтування.  

Усього в закладах фізичної культури та спорту займається 1991 вихованець. Учбово-тренувальні заняття у закладах проводяться з 12 видів спорту. Окрім цього, в місті функціонують: палац спорту та стадіон, палац спорту «Здоров’я» ПАТ «Грета», крита спортивна споруда зі штучним льодовим покриттям «Альтаїр», 18 спортивних залів, 26 спортивних майданчиків, 7 футбольних полів, 3 майданчики зі штучним покриттям, 10 майданчиків з антивандальними тренажерами та плавальний басейн. Починаючи з січня 2018 року в підпорядкування міського відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму увійшла дитячо-юнацька спортивна школа, яка веде виховання в 5 напрямках та нараховує 25 груп, в яких займається 341 учень.

На території міста працює школа вищої спортивної майстерності, загальна кількість учнів якої становить 389 осіб. Сьогодні у Дружківці культивуються 3 види спорту: важка атлетика, легка атлетика та тхеквондо (ВТФ). До складу збірних команд України у 2018 році увійшло 14 спортсменів школи вищої майстерності. На базі міського палацу спорту проводить заняття спортивна дитячо-юнацька школа олімпійського резерву, яка нараховує 366 учнів, 22 з яких займаються в Дружківці. Протягом поточного року важкоатлети брали участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів.

На базі комунального підприємства «Дружківська льодова арена» широко проводить роботу дитячо - юнацька спортивна школа з хокею хокейного клубу «Донбас». У клубній школі функціонують відділення хокею з шайбою та фігурного катання, в яких займаються 1 153 дитини із Дружківки, Костянтинівки, Краматорська, Слов'янська, Покровська, Мирнограда, Бахмута та Торецька.

Широко розвиває політику фізичної культури та спорту й публічне акціонерне товариство «Грета» - єдине підприємство міста, яке має власну спортивну базу. Так на території Палацу спорту «Здоров’я» проводяться міські та обласні змагання з різних видів спорту, широко розвивається настільний теніс.

З метою розвитку та підвищення рівня туристсько-спортивної майстерності учнівської молоді на базі Центру дитячої та юнацької творчості працюють три гуртки туристичного напрямку «Юні туристи - краєзнавці», «Спортивне орієнтування», «Пішохідний туризм» та  гурток на базі загальноосвітньої школи №9 «Юні туристи – краєзнавці».

У 2018 році Дружківка посіла І місце у зведеному рейтингу з видів спорту Донецької області серед ІІ групи міст. Неодноразово гімн України звучав на світових чемпіонатах саме на честь наших, дружківських спортсменів. Всього за 2018 рік вибороли 1-3 місця 114 спортсменів у 9 Чемпіонатах Світу, 4 Чемпіонатах Європи, 13 Чемпіонатах України у різних вікових групах. Даний результат став можливим завдяки плідній праці всього тренерського складу спортивних закладів міста. Провідними спортсменами у місті є Михайло Шелест та Андрій Гарбар, неодноразові переможці Чемпіонатів світу та Європи с тхеквондо ВТФ, Костянтин Мусієнко та Дар’я Русаненко, переможці Чемпіонатів світу з пауерліфтингу, Діана Білик та Анастасія Панімантенко, переможці Чемпіонатів України з важкої атлетики.

90 дружківських спортсменів у літній період були оздоровлені за рахунок державного, місцевого, обласного бюджетів та спонсорських коштів на базах смт. Затока Одеська область та у дитячих оздоровчих центрах «Яструбок» та «Перлина Донеччини»  м. Святогірськ.