Стан території – обличчя власника

Яку б країну не відвідали наші співвітчизники, вулиці європейських міст видаються надзвичайно чистими, охайними, кращими за наші. І мало хто переймається питанням: а чому так? І дійсно: прибиранню вулиць в Європі приділяється багато часу і сил, але основним з «секретів чистоти» є відношення мешканців, які суворо дотримуються норм і правил, у тому числі негласних, з підтримання порядку.

Європейський досвід доводить, що чисті вулиці, дороги, садиби влітку і взимку - не розкіш, а необхідна умова цивілізованого, комфортного, приємного життя у будь-якому місті.

Як отримати «статус найохайнішого», перетворити Дружківку на комфортне місто, яке  привертатиме  увагу  не тільки сусідів, а й туристів вирішували сьогодні комунальні служби міста під час робочої зустрічі з міським головою Валерієм Гнатенком, оглядаючи території мікрорайону Яковлівка. Благоустрій та утримання земельної ділянки та прилеглої до неї закріпленої території здійснюється в обов’язковому порядку на всій території Дружківки. Комунальні підприємства міста утримують у належному стані та постійно виконують роботи з благоустрою на центральних вулицях та тротуарах, в парках, скверах, квітниках, біля сміттєзбиральних майданчиків та сміттєприймальних пунктів тощо. Тобто за належне утримання дворових територій, яке оплачують мешканці багатоповерхівок, несуть відповідальність керуючі компанії, ОСББ чи приватні установи. Якщо йдеться, скажімо, про офісну будівлю, магазин, перукарню, кафе тощо, то відповідальність за неприбрану ділянку біля будівлі несе власник. Якщо в людини є приватна ділянка чи будівля, то є закріплені за нею межі, і людина повинна прибирати або сама, або укладати відповідні договори з комунальними службами. На жаль, сьогодні не всі дружківчани розуміють, що територія біля власної оселі – це перш за все обличчя власника.   Іноді деякі власники займа­ють позицію, що за парканом – не моє, хай приби­рає, хто хоче. При цьому перетворюють територію перед садибою на «сховище непотрібу» або складування будівельних матеріалів. Коли ж в будинку ніхто не проживає - взагалі кінців не знайдеш. Є багато яскравих прикладів покинутого житла, яке з часом руйнується, заростає бур’яном, або поступово перетворюється на притулок осіб без постійного проживання, де розпиваються алкогольні напої тощо.

Поняття відповідальності перед громадою, суспільством, містом необхідно та вкрай важливо усвідомлювати кожному громадянину нашої країни. На цьому і наголосив міський голова Валерій Гнатенко: « Існує величезна кількість правил. Є такі, про які відомо кожному – наприклад, правила дорожнього руху, граматики, етикету. А є правила, про які мало хто знає достеменно, однак, якщо вони порушуються, то результат бачать усі. Ось як приклад-  порушення правил благоустрою у місті. Тільки дбаючи, дотримуючись, маючи індивідуальну відповідальність та спільну турботу про рідне місто ми зможемо зробити Дружківку комфортною, містом, в якому хочеться жити!»

 

011110.JPG

IMG_4759.JPG

IMG_4758.JPG

IMG_4756.JPG

IMG_4754.JPG

IMG_4752.JPG

IMG_4750.JPG