У холоди дружківських безхатченків зігріватиме гаряче харчування та допомога соціальних працівників

Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, один з основних напрямків соціальної політики держави. Але безпритульність, на жаль, залишається актуальною проблемою українських міст. Не виключенням є й місто Дружківка.

Більшість безхатченків бажають змінити на краще своє життя, але не знають як це зробити. Для таких людей у місті працює Центр обліку бездомних осіб та будинок нічного перебування, головним напрямком роботи якого є облік безпритульних та організація ночівлі з наданням соціальної допомоги.

Дружківська міська рада на чолі з міським головою Валерієм Гнатенком, розуміючи важливість постійної уваги з боку органів влади до цієї категорії громадян, тримає під постійним контролем питання їх соціального захисту та надає всебічну підтримку. Під час засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 07 листопада 2018 року був затверджений міський план заходів щодо забезпечення у м. Дружківка соціального захисту бездомних громадян на період надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Осінньо-зимовий період є найбільш напруженим у роботі дружківського Центру обліку бездомних осіб та будинку нічного перебування. «З приходом холодів кількість бездомних осіб стрімко зростає, проте ми цілком підготовлені до їх прийому», - зазначає директор Центру Наталя Григоренко.У цей період додатково готується гаряча їжа та при наявності сильних морозів встановлюються додаткові ліжко-місця, постійно поповнюється банк теплого одягу та взуття. Дружківським безхатченкам допомагають відновити документи, влаштуватися на роботу або оселитися у гуртожитку, отримати юридичні й інформаційні послуги, гуманітарну допомогу, медичне обстеження та пройти лікування у стаціонарних відділеннях медичних закладів міста. Також здійснюється реєстрація за адресою центру, збір документів і оформлення соціальної допомоги, пенсій за віком і інвалідності, організація дозвілля та сприяння з’єднанню з родиною шляхом проведення роз’яснювальної роботи з родичами клієнтів про гуманне відношення до них і можливість повернення у родину. Ще одним важливим напрямком роботи є соціальне патрулювання вулиць міста, яке здійснюється співробітниками Центру із залученням волонтерів, з метою виявлення бездомних громадян. При прийомі до Центру на кожного безхатченка заповнюється облікова картка з повною інформацією про нього, укладається договір на надання соціальних послуг з боку Центру та складається індивідуальний план роботи з кожним.

Особливу подяку від клієнтів Центру Наталя Григоренко висловила виконавчому комітету та міському голові Валерію Гнатенку за допомогу й всебічну підтримку, а також мешканцям міста, які теж не залишаються байдужими та завжди готові прийти на допомогу тим, хто  потребує.