Живи та працюй в Україні

20 листопада 2018 року в містах Донецької області за ініціативи державної служби зайнятості відбувся Регіональний форум кар’єри «Живи та працюй в Україні!». Його основна площадка працювала у місті Бахмут.

На заході були присутні виконуючий обов’язки Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко та Директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко.

Наше місто на форумі представляв Дружківський професійний ліцей.  Презентаційний модуль навчального закладу був частиною локації «Машинобудування та матеріалообробка». Зі сцени Бахмутського центру культури та дозвілля учні ліцею презентували професії, які можна отримати у навчальному закладі: токар, маляр, слюсар з ремонту автомобілів та показали глядачам гумористичну мініатюру на професійну тематику.

Того ж дня задля розвинення міжкультурної комунікації підлітків, популяризації актуальних на місцевому ринку праці професій, пізнавального розвитку підлітків регіональний форум кар’єри «Живи та працюй в Україні!» відбувся і в Дружківці та проходив в інноваційному молодіжному центрі «Lesya Hub». Гасло форуму, в якому взяли участь дружківські школярі, було обрано не випадково. Останнім часом молодь задля отримання освіти чи роботи їде з міста. Економіка Дружківки відчуває «кадровий голод» молодих, перспективних фахівців. Тож майбутнє рідного міста, його розвиток, знаходиться в руках сьогоднішніх підлітків.

Форум проходив у формі профорієнтаційного квесту. За актуальними на ринку праці професіями були представлені наступні локації: охорона та безпека  (Державна служба надзвичайних ситуацій, військкомат); машинобудування (Дружківський технікум Донбаської державної машинобудівної академії); будівництво (Дружківський житлово-комунальний коледж); медицина (Костянтинівський медичний коледж); культура (Бібліотека ім. Л.Українки); служба зайнятості (Дружківський міський центр зайнятості). Під час Форуму діти дізнавалися про практичне застосування професій та спеціальностей. Відвідуючи локації, учні відповідали на різноманітні запитання, проходили тестування на визначення технічного мислення та просторової уваги, вирішували життєві ситуації, малювали професійне дерево, надавали першу медичну допомогу, будували місто своєї мрії, заповнювали книжкові полиці улюбленими творами. Було пізнавально, весело й цікаво. І, напевно, деякі хлопці та дівчатка саме на цьому заході зрозуміли, яку професію вони хочуть обрати у майбутньому, де вчитися та на яких підприємствах працювати.

 

DSC07799.JPG

20181120_145430.jpg