Відбулася робоча нарада щодо функціонування міста Дружківка в умовах, які передбачені режимом воєнного стану

На Донеччині та ще в дев’ятьох областях України, згідно з Указом Президента №390 оголошений воєнний стан. 28 листопада 2018 року під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук відбулася робоча нарада з керівниками структурних підрозділів Дружківської міської ради та комунальних підприємств міста, під час якої обговорили ситуацію, що склалася в Україні та діяльність структур Дружківки в умовах воєнного стану.

Секретар міської ради Ірина Бучук зазначила, що всі структури міста працюють у штатному режимі до особливого розпорядження. Військовий комісар міського військового комісаріату Євген Отришко, звертаючись до присутніх зазначив, що ситуація в місті повністю контрольована та закликав зберігати спокій. Не збирати й не розповсюджувати фейки та плітки, довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Як зазначив у своєму зверненні Голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць, фактично воєний стан не вплине на життя цивільного населення, оскільки Президент України Петро Порошенко свідомо включив до свого Указу лише кілька заходів із 24-х можливих, передбачених Законом «Про правовий режим воєнного стану», який був прийнятий Верховною Радою ще у 2015-му році. Більшість заходів, які будуть реалізовані в рамках воєнного стану, стосуються Збройних сил України, Нацгвардії, СБУ, МВС та координації дій між ними.

Зокрема буде: організована протиповітряна оборона важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, іноземних дипломатичних представництв тощо; проведені заходи з ЧАСТКОВОЇ мобілізації, організовані та проведені навчальні збори з резервістами оперативного резерву - у необхідних обсягах.

Але під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу у приватному житлі тощо. Деякі заходи, наприклад, введення комендантської години, обмеження торгівлі спиртними напоями можуть бути реалізовані, але лише у випадку оперативної необхідності у разі загострення ситуації.

Окремо Олександр Куць зазначив, що контрольно-пропускні пункти працюють в штатному режимі. Не припиняються роботи з їхнього облаштування. Не зміниться й порядок перетину блокпостів: для цього, як і зараз, потрібен буде лише паспорт.

 

22811.JPG

32811.JPG