Відкриття фотовиставки «Іловайськ 2014»

60 світлин українських бійців, що загинули при виході «зеленим коридором» у 2014 році у Іловайську представлені на виставці «Іловайськ 2014» у приміщенні міської бібліотеки ім.Лесі Українки у Дружківці 7 лютого 2019 року.

Уперше фотороботи виставлялися  в Національному музеї Тараса Шевченка м. Київ,  через рік після трагедії. Протягом останніх років виставку побачили тисячі людей в Україні та країнах Європи. У Донецькій області першим містом стала Дружківка. Автори фотографій  - Олександр Глядєлов, Максим Дондюк, Максим Левін і Маркіян Лисейко. Відкриття виставки відвідав міський голова Валерій Гнатенко, школярі, молодь, працівники галузей культури та освіти, засобів масової інформації. «Це виставка почуттів та трагічних емоцій, якими має перейнятися кожен, хто небайдужий до подій в Україні», - прокоментував міський голова та подякував від усієї громади міста організатору Андрію Полякову за прагнення  висвітлювати події війни на сході України. Андрій Поляков  (із позивним Поляк ) брав участь у звільненні Попасної, Лисичанська, У якості стрілка-санітара супроводжував  конвой при проходженні т.з. «зеленого коридору». По завершенні служби бере активну участь у громадській спілці «Сармат».

Для більшості бійців ці світлини були останніми в житті, вони загинули при виході "зеленим коридором", частина бійців потрапила  в полон, частина отримала поранення. Деякі з  героїв фотографій, яким вдалося залишитися в живих після Іловайської трагедії, загинули на Сході України під час інших військових операцій. Тому проект - це своєрідна данина їх пам'яті, а кожна фотографія - окрема історія події або людини. Усі знімки супроводжуються текстом, вводять глядача в контекст цієї історії.

Нагадаємо, Іловайська трагедія сталася наприкінці серпня 2014 року. Це місто в 50 кілометрах від Донецька стало тоді місцем важкої поразки української армії. Успішний наступ на території, контрольовані проросійськими сепаратистами, захлинулося - українські військові зіткнулися з потужним супротивником. Хоча Москва  не визнає  цього до сьогодні , але весь світ  упевнений: на схід України, без розпізнавальних знаків, увійшли частини регулярної  російської армії. Під Іловайськом тисячі бійців добровольчих батальйонів та  збройних сил Украйни, опинилися в оточенні. У боях і при виході з "котла" загинули та потрапили в полон сотні людей - колона військ, що йшла по погодженому "зеленому коридору", була розстріляна.

 Про авторів:

Олександр Глядєлов - український фотограф, який знімає документальні проекти і конфлікти в різних країнах світу, активно співпрацює з міжнародною гуманітарною організацією "Лікарі без меж" і є володарем нагород Інституту Відкритого Суспільства, Medal of Excellence Міжнародного фонду документальної фотографії в Сан-Фрациско, Гран-прі Укрпрессфото - 97 та інших.

Максим Дондюк, переможець престижної журналістської премії Remi Ochlik Prize.

Максим Левін  працював в газеті  “Киевские Ведомости”, фотоагенстві “Фотолента”, УНІАН. Протягом 2007-2008 рр.  в “Газеті 24”. Далі - фріланс для журналів “Фокус”, “Профіль”, “Український Тиждень”, агентства Associated Press.

 Маркіян Лисейко, працював фотокором «Укрінформу».

Виставка проводиться ГО «Учасників бойових дій «Сармат» спільно з Костянтинівським центром учасників  бойових дій та волонтерів АТО при підтримці міського голови Гнатенко Валерія Сергійовича.

Виставка працюватиме у Дружківці протягом двох тижнів, тож усі небайдужі мають змогу її відвідати та вшанувати пам'ять загиблих патріотів!

IMG_7028.JPG

IMG_7027.JPG

IMG_7022.JPG

IMG_7047.JPGIMG_7037.JPG

IMG_7030.JPG