Реформування другого рівня медичної допомоги та виконання урядової програми «Доступні ліки»

У рамках реформування другого рівня надання медичної допомоги створені 6 госпітальних округів: Слов’янський, Бахмутський, Покровський, Волноваський, Маріупольський та Краматорський. Госпітальні округи утворені як “функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території”.

Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом залишаються у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу. Представники від Дружківки делеговані для роботи у госпітальній раді Краматорського госпітального округу. В рамках реформування вторинної ланки прийняте рішення міської ради щодо припинення роботи  3-х закладів охорони здоров‘я міста, які надають вторинну медичну допомогу, шляхом їх перетворення у комунальні некомерційні підприємства. Завершення  процедури реорганізації лікарень заплановане на І півріччі 2019 року. Ця процедура дасть можливість укласти договори з національною службою здоров'я України щодо медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій закладами охорони здоров'я міста, які надають вторинну медичну допомогу. Це дозволить залучитися до програми «Безкоштовна діагностика», яка запрацює з 1 липня 2019 року та запустить новий принцип фінансування на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги. За направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг, які оплатить Національна служба здоров'я за принципом «гроші за пацієнтом». У програму увійде 50 послуг: аналізи, 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ЕХО серця, дослідження новоутворень, 6 ендоскопічних операцій одного дня та інше. До списку послуг увійшли не лише діагностичні процедури, а й лікування - нескладні та неінвазивні операції.

Також на території Дружківки продовжується реалізація Урядової програми «Доступні ліки».  У першому кварталі 2019 року  надійшли кошти з державного бюджету у сумі 373,1 тис.грн. Станом на 01.03.2019 використано 241,0 тис.грн. З 01.04.2019  договори будуть укладатися між аптеками та НСЗУ безпосередньо. Уряд запровадить новий, більш зручний механізм отримання «доступних ліків» – за електронним рецептом і вже у квітні лікарі  виписуватимуть тільки е-рецепти на ліки, що включені до урядової програми «Доступні ліки». Такий рецепт дозволить пацієнтам отримувати потрібні медикаменти в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від того, в якому місті чи селищі був виписаний рецепт. Препарат, виписаний лікарем у Дружківці можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Києва чи Одеси, або в іншій місцевості.

Ще раз нагадуємо мешканцям Дружківки: щоб отримати «доступні ліки» необхідно звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта, який випише вам е-рецепт на необхідний препарат. На ваш мобільний телефон надійде повідомлення з кодом рецепту. Якщо ви не маєте телефону,  лікар роздрукує вам код.  Далі потрібно звернутися до аптеки, що бере участь у програмі і має на дверях наліпку «Доступні ліки», назвати аптекарю код рецепту та отримати препарат безкоштовно або з незначною доплатою. На даний час за Програмою «Доступні ліки» можна отримати 258 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, 64 з них є безкоштовними. Уряд планує розширювати програму, кількість доступних ліків буде збільшуватись.