Весняне перетворення Дружківки

З чого починається весна в  будь-якому місті? З перших теплих сонячних днів, співу птахів, зеленіючих газонів і дерев... А ще - з прибирання вулиць, доріг і дворів, миття вікон, фарбування лавок, огорож, облаштування зупинок та клумб,  які зовсім скоро зацвітуть яскравими тюльпанами. Так з року в рік починається весна в Дружківці.

«Не дивлячись на примхи погоди, відчувається прихід весни, - розповідає Дружківський міський голова Валерій Гнатенко, - радує, що серед її головних прикмет - не тільки пробудження  природи, а й численні суботники, «генеральні прибирання». Дружківка завжди була одним з найзатишніших і чистих міст Донецької області. Тому ми прагнемо підтримувати зовнішній вигляд нашого міста на рівні. Так рішенням виконавчого комітету був передбачений комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня благоустрою Дружківки».

Отже, що ж заплановано міською владою, щоб місто було чистим не тільки зі своєї «парадної частини», але і на менш жвавих вулицях, в тому числі й у дворах? Це питання розглядалося під час пре-конференції заступника міського голови Петра Крамського. Він  зазначив, що традиційно до наведення порядку на всій території міста, крім комунальних підприємств, у Дружківці завжди злучаються  трудові ресурси з усього міста - промислові підприємства, організації, установи і приватні структури. В рамках підготовки міста до весняно-літнього періоду та весняних свят вулиці, тротуари та прибудинкові території очищаються від накопичених за зиму протиожеледних матеріалів і побутового сміття, газони прибираються від гілок, листя і сміття, за  необхідністю перекопуються. Буде проведений ремонт пам'ятників і знаків, висаджені зелені насадження, дерева, чагарники, проведена побілка бортових каменів, дерев і опор електричних мереж уздовж доріг. Також будуть ліквідовані розриті ділянки на теплових магістралях, мережах водопостачання та каналізації. Оглядові колодязі обладнають люками, відновлять асфальтобетонне покриття, ліквідують накопичені відходи в зонах озеленення та місцях, вільних від забудови, видалять поросль і аварійні дерева, зроблять ремонт і установку урн для сміття. Посів нових газонів, фарбування і ремонт зупинок міського транспорту, відновлення дитячих ігрових майданчиків, лавок і тротуарного покриття, наведення порядку на міських кладовищах до великодніх свят також враховані міською владою. «Як бачимо, - зазначає  Петро Крамський, - обсяг роботи великий. Тому ми звертаємося за допомогою до органів самоорганізації населення (голів територіальних комітетів), до всіх мешканців Дружківки з проханням розчищення прибудинкових та прилеглих територій приватного сектора від торішньої порослі, будівельних матеріалів і несанкціонованих звалищ, а також щодо обрізки дерев і чагарників. Заплановано і кілька загальноміських суботників, в рамках яких будуть проводитися роботи по прибиранню закріплених за підприємствами та установами територій».

На сьогоднішній день вже прораховані матеріали необхідні для відновлення лавок, урн, фарбування бордюр, бортових каменів, дорожнього огородження і відбійників на вулицях міста. В даний час готуються договори на проведення робіт ремонту дорожнього покриття, ремонту та встановлення дорожніх знаків, виконання дорожньої розмітки.

Не залишилися повз увагою під час прес-конференції і питання, пов’язані з капітальним та поточним ремонтом доріг, безпритульними тваринами, відновлення ремонтних робіт на головній площі міста, реконструкція зупиночних павільйонів, продовження відновлення ліфтового господарства, погашення заборгованості населення за комунальні послуги і, звичайно, роз’яснення щодо монетизації субсидій.

«Користуючись нагодою, хочу через засоби масової інформації, радіо подякувати тим свідомим  дружківчанам, які вже навели лад біля своїх будинків. Адже затишок, чистота і добре ім'я міста залежать від кожного з нас», - підсумував Петро Крамський.   

 

IMG_8014.JPG

             IMG_8017.JPG