Незабаром випускники складатимуть ЗНО!

Щороку учні 11 класів складають державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів

(наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931 «Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»): українська мова і література (українська мова); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника; навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання та є важливою складовою підготовки до основної сесії ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість: ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року; пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей; дізнатися правильні відповіді до завдань тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час; отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням); психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання; навчитися ефективно розподіляти час; оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 12 жовтня 2018 року №154 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році» відбудеться пробне ЗНО: 16 березня 2019 року – з української мови і літератури;               23 березня 2019 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

Важливо, що в день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета. Реєстрація на пробне ЗНО тривала з 8 по 31 січня. Із  216 випускників  закладів освіти міста на пробне ЗНО зареєструвалося 173, що становить 80,1 %. Варто зазначити, що всім учасникам пробного ЗНО буде надана можливість визначити свій рейтинг за результатами складених тестів. Для отримання результатів кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання у такі терміни: з української мови та літератури з 16 до 18 березня; з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії з 23 до 25 березня.

Пунктом проведення пробного ЗНО визначено Дружківську загальноосвітню         школу І-ІІІ ст. №7 Дружківської міської ради. Відповідальним за проведення пробного ЗНО в окрузі є Соловйова Людмила Петрівна, відповідальним за пункт проведення – Петрова Олена Володимирівна. У перший день (16.03.2019) проведення пробного ЗНО буде задіяно 12 аудиторій, залучено 40 педагогічних працівників (старших  інструкторів -12, інструкторів-12, чергових - 4, резерв-12). 23.03.2019 кількість аудиторій збільшиться до 14, відповідно й збільшиться кількість залучених педагогічних працівників (45):  старших  інструкторів - 14, інструкторів - 14, чергових - 5, резерв-12. З працівниками, які залучаються до роботи в пунктах проведення ЗНО на посади СІ, І, Ч було проведено інструктаж  за програмою, затвердженою ДРЦОЯО.

Реєстрація осіб для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме по 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Станом на 14 березня 100 % випускників зареєстровано на основну сесію ЗНО. До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов − 27 травня, з англійської мови − 28 травня, з фізики − 30 травня, з історії України − 4 червня, з біології − 6 червня, з географії − 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 р. у три етапи: з математики, української мови і літератури та фізики – до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня, з історії України, географії, хімії – до 25 червня.

Учителями продовжується підготовка учнів 11 класів до здачі ЗНО: оформлення інформаційних стендів; систематичне повторення навчального матеріалу; індивідуальна робота з учнями; роз’яснювальна робота з батьками; участь в обласних інструктивно – методичних вебінарах для педагогів з предметів, що виносяться на ЗНО.