Створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території Дружківка

П'ять­-сім років тому, задавши пошуковій системі Інтернету літери ОСББ, користувач отримав би відповідь: «На ваш запит не знайдено жодної сторін­ки». Сьогодні мережа вже видає близько 14 тисяч повідомлень з цією за­гадковою абревіатурою. І це не дивно, адже на сьогодні в Україні більшість житла приватизоване, а пріоритетною формою управління жилим фондом, у такому випадку, є об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Дружківська міська рада активно підтримує формування в місті таких органів управління. Зверненням дружківчан, які бажають створити ОСББ, приділяється особлива увага. Спеціалісти надають їм якісну консультацію з організації проведення установчих зборів, підготовки необхідних документів, розрахунків майбутньої діяльності. Здійснюється практична підтримка стосовно оформлення договірних відносин з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги. Рішенням міської ради затверджена програма відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення м. Дружківка на період 2017-2018 років. Аналогічна програма підготовлена й в поточному році,  проект рішення з цього питання винесено на розгляд найближчої сесії міської ради.

За словами міського голови Валерія Гнатенко, місто зацікавлене у створенні ОСББ. «Зусилля зацікавлених дружківчан завжди спиратимуться на допомогу місцевої влади. Якщо мешканці міста готові розв’язувати питання благоустрою, покращувати умови проживання, запроваджувати енергоощадні заходи, ми завжди будемо йти назустріч, допомагатимемо та підтримуватимемо їх ініціативи», - зазначив міський голова.

 Нині у Дружківці 13 ОСББ та 11 житлово-будівельних кооперативів. Позитивний приклад функціонування об’єднань можна привести на прикладі будинку № 31 по вул. Машинобудівників, житлових будинків № 10 та 12 по вул. Енгельса та будинку № 24 по вул. Космонавтів. За час існування ОСББ за власні кошти в цих будинках замінені на пластикові водопровідно-каналізаційні та теплові мережі, відремонтовані покрівлі, встановлено світлодіодне освітлення під’їздів та прибудинкової території, а також дитячі майданчики. Усе це стало можливим завдяки тому, що на накладні витрати та витрати на заробітну плату персоналу забагато нижчі, ніж у будь-якого Управителя. До того ж, ОСББ не є платником податків, виходячи з викладеного всі зекономлені на цих позиціях кошти воно може направити на утримання свого будинку.

Але, незважаючи на безумовні переваги діяльності ОСББ, така форма управління житловим будинком, на жаль, не дуже приваблює дружківчан. Об'єднуючись в організацію, співвласники багатоквартирного будинку повинні взяти на себе повний комплекс зобов'язань щодо управління житловим будин­ком: і вирішення різноманітних господарських питань, і налагодження взаємо­дії мешканців між собою, і співпрацю ОСББ з органами місцевого самовряду­вання та надавачами житлово-­комунальних послуг. На практиці видно, що мешканці багатоповерхівок не прагнуть до управління своїми будинками, їм простіше обрати керуючу компанію, ніж створити ОСББ. Так, співвласники 247 багатоповерхівок обрали управителем комунальне підприємство «Комсервіс». Звертаємо увагу, що між управителем та ОСББ немає ніяких практичних відмінностей. Обидві організації діють на підставі рішення загальних зборів і тільки в рамках окремого рахунку по кожному будинку.