Протидія поширенню наркоманії на території м. Дружківка

Наркоманія - найсерйозніша загроза нормальному функціонуванню суспільства, яка руйнує накопичені людською культурою навички діяльності і спілкування, виводить з ладу механізми взаємодії між людьми.

Для здійснення заходів, направлених на профілактику розповсюдження наркоманії у місті Дружківка, створена і діє міська координаційна рада з питань протидії поширенню наркоманії, в ході засідань яких протягом  2018 року розглядалися питання проведення профілактичної роботи серед учнів шкіл та студентів, аналіз роботи служб міста щодо виконання заходів Концепції реалізації державної політики  у сфері протидії  поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Наркологічна допомога населенню міста надається у відокремленому структурному підрозділі комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер м. Краматорська» у м. Дружківка трьома лікарями вищої категорії, укомплектованість лікарями становить  48%. Огляд на алкогольне або наркотичне сп’яніння здійснюється протягом робочого тижня з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 17.00 у міському наркологічному диспансері та цілодобово – у комунальному лікувальному закладі «Центральна міська клінічна лікарня м. Дружківка». В 2018 році для проведення обстеження на наявність наркотичних засобів придбано 35 тест-смужок на п’ять наркотичних засобів на загальну суму  6,7 тис. грн. Огляд неповнолітніх на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння здійснюється лише за згодою батьків дитини або її офіційного опікуна. За даними закладів охорони здоров’я міста у 2018 році звернень працівників поліції з приводу огляду неповнолітніх у заклади охорони здоров’я міста не надходило.

Спеціалістами міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради проводяться перевірки  закладів охорони здоров’я міста щодо додержання діючого законодавства з питань контролю за придбанням, зберіганням, відпуском, обліком, перевезенням лікарських засобів, зловживання якими може викликати наркотичну залежність. У зв’язку з відсутністю в місті аптеки, яка має ліцензію на відпуск підконтрольних лікарських засобів, дані препарати мешканці міста можуть отримують  в аптеках Краматорську та  Костянтинівки.  Для надання медичної допомоги в комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради у 2018 році організовано 69 стаціонарів вдома: онкохворим - 68 осіб; хворим з хірургічною патологією – 1 особа, на це з місцевого бюджету виділено та реалізовано 342,6 тис. грн. 7 хворих отримували знеболювальну терапію в таблетованій та ампульній формі за рецептами лікарів, використано 13,6 тис. грн. В терапевтичному відділенні КЛПУ «Дружківська міська лікарня № 2» в 2018 році   отримували знеболювальні препарати 18 осіб, на що використано 3,12 тис. грн. В КЛЗ «Центральна міська клінічна лікарня» на знеболюючі, наркозні та психотропні препарати використано 265,8 тис. грн., лікування отримали 2551 особа.

Закладами охорони здоров’я міста разом з міським відділом освіти, відділом з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму,  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформаційно-просвітницька робота з дітьми, підлітками, молоддю з використанням сучасних ефективних технологій. Постійно працює телефон «Довіри» та «Пошта довіри». Регулярно проводяться заняття з вагітними в «Школі матерів» з питань шкідливого впливу наркотиків на організм людини та майбутньої дитини. Відбуваються оперативно-профілактичні відпрацювання розважальних закладів з метою виявлення та припинення фактів збуту або вживання наркотичних засобів.