Дружківська міська рада виграла суд у охочих до нічної торгівлі алкоголем

Проблема, пов’язана із продажем алкогольних напоїв вночі, завжди турбувала як пересічних дружківчан, так і владу міста. Міська рада протягом тривалого часу отримувала численні скарги від містян через п’яні витівки підлітків та молоді в нічний час, які придбавши алкоголь вночі й у стані сп’яніння, порушували громадський спокій та заважали мешканцям криками, а то й різними бійками на вулицях міста.

З метою покращення криміногенної ситуації в місті та усунення порушень громадського порядку у нічний час Дружківською міською радою було затверджене рішення, що обмежує реалізацію пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у стаціонарних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах у період з 22-00 годин до 10-00 годин, окрім  закладів ресторанного господарства. Контроль за виконанням даного рішення був покладений на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, законності та правопорядку та оприлюднений  на офіційному сайті міської ради та міських ЗМІ. З необхідністю рішення міської ради про заборону продажу алкоголю в нічний час згодні й самі мешканці Дружківки. Згідно з опитуванням більшість містян підтримують позицію мерії.

«Якщо ми прагнемо таких же стандартів життя, як є у Європі, ми повинні приймати радикальні рішення на користь громади і її майбутнього. Закономірним є обурення представників бізнесу, діяльність яких пов’язана з продажем алкогольних напоїв, однак, здоров’я дружківчан, затишок та порядок в місті - важливіше. Це нормальний європейський цивілізований спосіб розвитку громади. Тим більше, європейські країни вже давно впроваджують практику обмеження продажу алкоголю. Вже сьогодні завдяки забороні нічного продажу алкоголю у Дружківці зменшилась кількість злочинів, учинених в стані алкогольного сп’яніння. Я впевнений, що саме тверезі ночі в цьому допомогли», - коментує дане рішення міський голова Валерій Гнатенко.

На початку поточного року співробітники КП «Муніципальна варта» перевірили виконання рішення міської ради у закладах торгівлі Дружківки під час чергового рейду. За період 2018 було здійснено 32 рейди та складено 20 адміністративних протоколів, а за  поточний 2019 рік – 16 відповідно рейдів, 9 - адмінпротоколів. Одним з магазинів-порушників виявився магазин «Каприз» щодо діяльності якого, з боку громадян Дружківки неодноразово надходили скарги, оскільки біля нього часто виникають різні події кримінального характеру. Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 680 грн. була притягнута Олена Гречко, яка перебуваючи на робочому місці продавця в вищезазначеному магазині здійснила продаж слабоалкогольних  напоїв у нічний час, чим скоїла правопорушення. Власник закладу Олександр Гологура не був згоден з накладенням штрафу. За словами підприємця магазин «Каприз» зареєстрований як закусочна швидкого харчування і з цієї причини алкоголем може торгувати у будь-який час. Всі претензії на свою адресу підприємець вважав нічим не обґрунтованими. Робітниця магазина-порушника Олена Гречко звернулася до суду з проханням скасувати постанову адміністративної комісії. Але у судовому засіданні при розгляді справи, ствердження позивача, що магазин «Каприз» має статус закусочної, не знайшло підтвердження. Адже магазин не містить вивісок, що має статус закусочної, у ньому відсутні будь-які умови для приймання їжі та для миття рук, відсутнє меню, прейскурант алкогольних напоїв, що реалізовувався,  а також гардеробної. Копії раніше наданих документів, а саме свідоцтво,  де вказаний статус закусочної, торговельному об’єкту «Каприз» було надано у 2006 році. При перереєстрації у 2010 році даний статус не був підтверджений, магазин «Каприз» зареєстрований як міні-маркет. Отже, суд підтвердив законність постанови адміністративної комісії про притягнення до адміністративної відповідальності магазин «Каприз».

Дружківська міська рада наполегливо звертається до представників та власників торгових закладів із закликом неухильно дотримуватись норм чинного законодавства, не здійснювати продаж алкоголю неповнолітнім та у нічний час, бути свідомими та відповідальними. Адже ця проблема стосується кожного – як людину, яка такими діями порушує закон, так і городян, що знаходяться в той момент поруч і вимушені за цим спостерігати. Дружківчани не повинні стояти осторонь, слід поважати один одного і дотримуватись встановлених правил.