Соціальна програма «Ветеран» - одна з важливих ланок допомоги

Надання допомоги ветеранам війн - одна з найважливіших завдань місцевих органів самоврядування та громадських організацій. Дружківська міська організація ветеранів об'єднує 41 первинну організацію та налічує близько 10350 осіб. Учасники та інваліди війн традиційно були об'єктом соціальної політики, однак соціальні зобов'язання країни щодо ветеранів зазнають змін.

З метою належного вшанування подвигу ветеранів війни над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни та з нагоди відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги, у Дружківці впроваджується програма «Ветеран», націлена на надання посильної допомоги ветеранам Другої світової війни, одиноким ветеранам праці та літнім людям, які проживають у місті. В рамках реалізації програми самотніх ветеранів відвідують на дому соціальні працівники, їм надається фінансова, медична та моральна допомога. Представниками територіального центру надання соціальних послуг протягом 2018-2019 років проведене обстеження матеріально-побутових умов проживання 72 ветеранів. За 2018 рік у закладах охорони здоров’я проліковано 159 ветеранів війни, на пільгове лікування витрачено понад 836 тис. грн. Освітні заклади міста виховують у молодого покоління шанобливе ставлення до громадян цієї категорії. Відповідно до колективних договорів, підприємства на рахунок ветеранських організацій відраховують 0,05% від заробітної плати працівників. Протягом 2019 року 6 ветеранських організацій надали матеріальну допомогу 998 ветеранам на суму 86,5 тис.грн. та виділили кошти на вітання до свят 349 ветеранам на суму 38,9  тис.грн., надана допомога на ліки 98 ветеранам на суму 16,2 тис.грн.

З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій громадянам, що зареєстровані та проживають на території міста, яким виповнилось 100 і більше років, для підвищення їх матеріального добробуту Дружківською міською радою прийняте рішення про надання разової щорічної допомоги у розмірі 5000,00 грн. У поточному році 3 довгожителя міста вже отримали зазначену суму.

На квітневій сесії міської ради була затверджена Програма «Ветеран» на період 2018-2022 роки. До п’ятого травня ветерани війни, українці з особливими заслугами перед Батьківщиною і жертви нацистських переслідувань отримали виплату щорічної разової грошової з держбюджету відповідно до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»   1236 осіб на суму 1636,45 тис.грн.

«Найважливими є питання соціального захисту ветеранів, забезпечення їх всім необхідним та виконання встановлених пільг, які передбачені на рівні держави. Насправді питань проблемного характеру у ветеранів багато, але міська рада активно долучається до їх вирішення», - наголосив міський голова Валерій Гнатенко та закликав усі служби активно допомагати ветеранам й вирішувати проблеми якнайшвидше, адже найкраще вшанування подвигу – це реальна допомога.