Квіти, військова техніка та польова кухня: як відзначили День перемоги у Дружківці

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  свято, яке встановлено як державне внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років».

 Саме 9 травня 1945 року (за середньоєвропейським часом 8 травня) вступив в силу «Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил», який завершив Другу світову війну в Європі.

Цей день особливо важливий для дружківчан. Кожного року він збирає тисячі й тисячі мешканців, які йдуть до «вечного огня» аби віддіти шану пам'яті своїм близьким та рідним, полеглим у боях у роки війни. І хоч ранок 9 травня зустрів містян весняним дощем, це не завадило зібратися біля міського військового комісаріату, щоб святковою ходою рушити до братської могили загиблим воїнам Південно-Західного фронту. У супроводі військової техніки,  духового оркестру колона рушила до скверу Перемоги, де відбулися офіційні урочистості.

Війна… Багато солдатів не повернулися у рідні краї, а залишилися лежати у землі, але про них не забули. Після війни були створені пошукові загони, які збирали  останки  загиблих героїв та переховували в одній  братській могилі. Згодом над такими могилами споруджувалися пам'ятники Невідомому Солдату, запалювався Вічний Вогонь. Такий пам'ятник є і в Дружківці – братьська могила загиблим воїнам Південно-Західного фронту, де увічнені імена наших земляків, які загинули в ту війну. І не обов'язково їх тіла упокоїлися саме під цим обеліском, можливо, їх останки лежать в іншій братській могилі, яких по країні та  Європі - незліченна безліч,  але вони є  священими  для нашого народу. Жодна з цих могил не забута - на них як і раніше лежать живі квіти, палає «вечный огонь», проходять мітинги. Декілька тисяч дружківчан вслухалися в кожне слово ведучих, вдивлялися в обличчя ветеранів, схвильовано переживали та співали відому всім композицію «Этот день победы…». Зі словами вітання до містян звернувся міський голова Валерій Гнатенко: «9 травня таїть в собі й гіркоту за багатомільйонні життя солдатів та простих громадян, покладені на цей вівтар. Нехай відзначення Дня Перемоги стане запорукою того, що подібне не станеться вже ніколи!» та побажав мирного неба, стабільності та впевненості в майбутньому країни.

Хвилина мовчання, покладання квітів, виступ духового оркестра, фото на память, польова кухня, зустрічі у парку, вірші та пісні   -   так дружківчани святкували 74 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Незабаром відео можно подивитися за посиланням: 

IMG_9819.JPG

IMG_9811.JPG

IMG_9810.JPG

IMG_9806.JPG

IMG_9803.JPG

IMG_9798.JPG

IMG_9792.JPG

IMG_9787.JPG

IMG_9785.JPG

IMG_9845.JPG

IMG_9832.JPG

IMG_9828.JPG

IMG_9825.JPG

IMG_9820.JPG