Про проведення засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення

28 травня 2019 року у виконавчому комітеті Дружківської міської ради відбулось засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення. На порядку денному розглянуті питання: профілактика травматизму невиробничого характеру та проведення масової роз’яснювальної роботи серед учнів; про стан протипожежного захисту об’єктів відпочинку та оздоровлення громадян.

Готовність пришкільних таборів до оздоровчого сезону; про заходи щодо запобігання загибелі дітей на водних об'єктах під час купального сезону.

З першого питання порядку денного «Профілактика травматизму невиробничого характеру та проведення масової роз’яснювальної роботи серед учнів» заслухано доповідь начальника відділу освіти Дружківської міської ради Лазебник Світлани Анатоліївни, яка доповіла, що питання попередження нещасних випадків під час освітнього процесу та травматизму невиробничого характеру в закладах освіти знаходиться на постійному контролі відділу освіти Дружківської міської ради.

Регулярно проводиться аналіз стану дитячого травматизму та стану травматизму серед працівників, перевіряється організація роботи щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів.

З метою підвищення ефективності роботи щодо профілактики травматизму невиробничого характеру в закладах освіти проводиться певна роз’яснювальна робота з дітьми (профілактичні бесіди, інструктажі, виховні години, тижні безпеки життєдіяльності, організовуються зустрічі зі спеціалістами відповідних соціальних, правоохоронних та рятувальних служб тощо), з батьками  (тематичні  батьківські  збори,  профілактичні  бесіди тощо).

Стосовно другого питання «Про стан протипожежного захисту об’єктів відпочинку та оздоровлення громадян. Готовність пришкільних таборів до оздоровчого сезону» виступив заступник начальника з організації запобігання надзвичайним ситуаціям            45 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Донецькій області Грищенко Віталій Сергійович та доповів присутнім, що в зоні оперативної відповідальності підрозділу розташований дитячий оздоровчий заклад – Підприємство «Дитячий оздоровчий табір ім. А. Гайдара» за адресою: м. Дружківка, вул. Попова, 61, який у 2019 році за призначенням не функціонує, трансформаторну станцію знеструмлено та опечатано.

Начальник відділу освіти Дружківської міської ради Лазебник Світлана Анатоліївна доповіла, що з 27.05.2019 розпочали свою роботу пришкільні табори. З метою якісної підготовки до організованого, безпечного відпочинку та зайнятості дітей відділом освіти із залученням представників 45 державної пожежно-рятувальної частини проведено інструктивно-методичну нараду з начальниками пришкільних таборів, де розглядались питання протипожежного захисту, безпеки життєдіяльності, створення умов для дотримання санітарно-гігієнічних норм. Крім того, були надані рекомендації щодо планування роботи таборів, організації харчування, профілактики травматизму, безпеки життєдіяльності, надання невідкладної медичної допомоги дітям, залучення категорійних дітей до відпочинку в таборах.

Головний фахівець-лікар відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дружківського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Медведєва Марина Юріївна повідомила, що фахівці міського управління Держпродспоживслужби взяли участь у комісійних перевірках 8 пришкільних таборів, 3 пришкільних майданчиків та мовного табору (на базі гімназії). Під час перевірок особливу увагу приділено дотриманню питного режиму, організації харчування та стану харчоблоків, проходженню медичного огляду працівниками таборів, забезпеченню медичного обслуговування дітей. За результатами перевірок істотних зауважень не виявлено.

З третього питання порядку денного «Про заходи щодо запобігання загибелі дітей на водних об'єктах під час купального сезону» заслухано інформацію заступника начальника з організації запобігання надзвичайним ситуаціям  45 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Донецькій області Грищенка В.С., який повідомив, що з початку 2019 року на водних об'єктах Донецької області загинуло 9 людей, з них 2 дитини. На водних об'єктах міста у 2018 році загинуло 3 людини, з початку 2019 року загинуло вже 2 людини, серед загиблих є підліток 2002 року народження.

Заступник начальника Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (далі – управління) Ковальов Олексій Юрійович доповів, що на території міста Дружківка не визначені міста масового відпочинку населення на водних об'єктах, оскільки жоден водний об'єкт не відповідає вимогам Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».

Управлінням вживаються невідкладні заходи щодо запобігання купання населення в місцях, які не відповідають вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, а саме: організоване обладнання території біля водойм відповідними попереджувальними табличками про заборону купання.

Представник 45 державної пожежно-рятувальної частини зазначив, що основною причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпеки: невміння плавати, вживання алкоголю під час відпочинку на водоймах, купання в необладнаних місцях. Особливою популярністю у містян користується місце відпочинку біля річки Казенний Торець район «Молодого парку», яке не визначено як місце масового відпочинку на воді та не відповідає встановленим вимогам.Також він наголосив на важливості якісної та своєчасної організації інформаційно-профілактичної роботи серед населення щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.

За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення, відповідальним виконавцям надані конкретні доручення.

Під час підведення підсумків члени міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення звернулися до всіх мешканців міста:

Шановні мешканці міста, а особливо батьки! Розпочався оздоровчий сезон. Звертаємо Вашу увагу на те, що діти під час літніх канікул відпочивають вдома під Вашим наглядом та контролем. Будьте пильними та уважними! Проведіть бесіди з дітьми щодо правил поведінки на воді, поблизу водойм під час літніх канікул. Не відпускайте неповнолітніх дітей самих або в компанії однолітків до річок та водоймищ.  Дотримуйтесь основного правила безпеки під час відпочинку  -  купайтеся там, де безпечно!

Пам′ятайте! За збереження здоров′я та життя дітей під час літнього відпочинку відповідають їх батьки. Бажаємо всім приємного та безпечного відпочинку!

20190528_090802.jpg

20190528_090735ц.jpg