Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують допомоги

У Дружківці проводиться цілеспрямована та  послідовна робота з вирішення проблем соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про позитивний досвід реформування системи догляду за дітьми у Дружківці, розвиток сімейних форм виховання розповіли представники соціальних служб міста під час засідання виконавчого комітету, що відбулося 06 червня 2019 року під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка.

«Одним із основних завдань, що стоять перед службою у справах дітей Дружківської міської ради, є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання. Такими формами є: усиновлення, влаштування дітей під опіку/піклування громадян, влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу», - зазначила під час засідання начальник служби Ірина Штагер. Станом на 01 червня у Дружківці проживає 10300 дітей, на обліку в службі перебуває 297 дітей, що мають відповідний статус. Протягом 2018 року на первинний облік взято 29 дітей, 2019 року - 4 дитини. Загалом на обліку перебуває 202 дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. У сімейних формах виховання перебуває 186 дітей даної категорії, що складає 91% та перевищує середньо - обласний рейтинговий показник.

Найбільш поширеною формою сімейного виховання є опіка. У Дружківці проживає 142 дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, які перебувають під опікою. За умовами утримання дітей в сім’ях опікунів, прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу здійснюється постійний контроль. Інформація щодо недбалого ставлення опікунів, прийомних батьків, батьків – вихователів до виконання своїх обов’язків ретельно перевіряється та приймаються відповідні рішення.

Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимулу для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, найкраща альтернатива – прийомна родина, дитячий будинок сімейного типу. У Дружківці функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитячі будинки сімейного типу, на вихованні в яких 11 дітей даної категорії та 1 особа з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2018 року створена 1 прийомна сім’я, протягом 2019 року на базі прийомної родини створений дитячий будинок сімейного типу. Родина розмістилася в одному з двох будинків, що були придбані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей – сиріт, осіб з їх числа».

На місцевому обліку з усиновлення сьогодні перебуває 44 дитини. Протягом 2018 року складено та відправлено до регіонального банку 15 анкет на дітей, які підлягають усиновленню, у 2019 році - 8 анкет.

«Родина – це основа суспільства, і немає нічого найважливішого, ніж сімейний затишок. Тому наше основне завдання пам’ятати, що діти – майбутнє України», - наголосив міський голова Валерій Гнатенко під час засідання. Якщо у Вас виникло бажання допомогти дитині, яка залишилася без батьківського піклування і Ви маєте бажання взяти її у свою родину, за детальнішою інформацією звертайтеся до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дружківської міської ради, який знаходиться за адресою: вул. Соборна, 16, каб. тел.: +380 (6267) 5-41-50; +380 (6267) 4-21-88. Спеціалісти центру нададуть Вам всю необхідну інформацію, щодо можливості долучитися до сімейних форм виховання.

548451212.jpg

5465132132112.jpg

45611321321.jpg