Про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття на території міста

     Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа, як похід до магазину за продуктами. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше. В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості.

     Дехто не знає з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття. Про організацію роботи  з роздільного збору, сортування сміття на території Дружківки піднімалося питання під час апаратної наради 12 вересня 2019 під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук.   

     Директор ДКАТП 052805 Сергій Руденко зазначив, що впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів – процедура довготривала та потребує значних капіталовкладень. На даний час продовжується реалізація її перших етапів, а саме: проведення експериментів з роздільного збирання ТПВ в окремих районах Дружківки з використанням  технологічної схеми  з встановленням контейнерів для змішаних відходів та контейнерів для полімерів та скла. Варто зазначити, що роздільне збирання окремих видів (складових) ТПВ забезпечує отримання відносно чистих вторинних ресурсів від населення і зменшення кількості відходів, які вивозяться на захоронення. Така система потребує від мешканців міста свідомого підходу до сортування відходів, а від служби -  збільшення кількості контейнерів.

     На підприємстві ДКАТП 052805 триває робота зі збору вторинної сировини зі встановлених у місті контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, яких нараховується 25 штук. На сьогоднішній день підприємством зібрано близько 1,1 тн скла та 550 кг пластику. За останній місяць власними силами ДКАТП переобладнано ще 8-м металевих контейнерів об’ємом 0,75 м куб для збирання пластику. Два контейнери будуть розташовані на контейнерному майданчику по вул. Космонавтів,65, один контейнер буде встановлений на площі Молодіжній, місця розташування інших ще визначаються. Підприємство також  проводить  моніторинг та аналіз ситуації у сфері впровадження роздільного збирання відходів на прикладах сусідніх міст.

     Так з чого ж  варто почати кожному з нас?

     Перший крок до сортування сміття, він і найвагоміший – це відмовитися від тих відходів, які нам насправді непотрібні. Мова йде, наприклад, про упаковки, якими можна просто не користуватися. У кожного з насмає з'являється окрема "папочка" в голові, що є от таке питання як сміття. «Сортування сміття важливе не лише для екології, а й для нашої економіки. Це – правильний стратегічний крок. Сміття – це ресурси, які коштують грошей»,– зауважила секретар міської ради Ірина Бучук.