Дружківка обрала курс на енергозбереження та енергоощадність

Енергоефективність є одним з головних стратегічних напрямків розвитку бюджетної галузі міста, необхідним інструментом досягнення комфортних умов у будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та громадських закладах з метою втілення стандартів життя сучасної європейської спільноти. Як громаді Дружківки вдається заощаджувати кошти завдякизаходам з енергозбереження розповів заступник міського голови Олег Поляков під час засідання сесії міської ради, що відбулася 08 листопада

. Він зазначив, щоза останні три роки Дружківка втілила низку енергоефективних проектів. Місто стало одним із перших на Донеччині, де запрацювала система енергоменеджменту та енергомоніторингу. Протягом трьох років представники об’єктів бюджетної сфери знімають показання лічильників і вносять дані до спеціальної системи, яка дає можливість відстежувати, які саме енергоощадні заходи дають максимальний економічний ефект. Система вже довела свою ефективність та допомогла заощадити у 2018 році 6,5 млн. грн., а за перші дев’ять місяців поточного року - 2,6 млн. грн.

А розпочали економити у Дружківці ще у 2016 році, коли за кошти Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО» та місцевого бюджету встановили ощадне вуличне освітлення. Того року в місті замінили на натрієві понад півтори тисячі світильників. На ці потреби витратили 11 млн. грн. грантових коштів й з міського бюджету було виділено - 660 тис. грн., і тепер щороку місто заощаджує понад 520 тисяч кВт.

З метою скорочення витрат паливно–енергетичних ресурсів та води, їх раціонального використання 73 заходи на суму 338 млн. грн. включено до Програми з підвищення енергоефективності та енергозбереження м. Дружківка на період 2018 – 2020 роки. Так, за кошти «НЕФКО» виконаний капітальний ремонт будівель загальноосвітніх шкіл № 6 та №8. Такі ж зміни відбулися й у Дружківській гімназії «Інтелект», але вже коштом Державного фонду регіонального розвитку. У головному корпусі стаціонару міської лікарні №2, Школі мистецтв, Центрі обліку бездомних осіб та будинку нічного перебування, у комунальному закладі «Клуб смт. Райське» та Управлінні соціального захисту населення вже проведені роботи по заміні або ремонту вікон та дверей. Утеплена будівля Центральної міської клінічної лікарні. На стадії реалізації знаходиться проект із встановлення металопластикових вікон у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.  Відділом економіки, інвестиційно–інноваційного розвитку та енергоменеджменту реалізується захід з придбання тепловізору, термометру, гігрометру, люксметру для аудиту системи енергетичного менеджменту.

Окрім заходів зазначених у Програмі, Дружківка втілила у життя ще велику кількість масштабних проектів із підвищення енергоефективності та енергозбереження. Це і капітальний ремонт та оснащення загальноосвітньої школи №17, і капітальний ремонт будівлі дитячого інфекційного відділення міської лікарні № 2» та будівель лікарні та інфекційного відділення міської клінічної лікарні №1», і реконструкція будівлі їдальні під Центр надання адміністративних послуг та реконструкція з прибудовою та капітальним ремонтом будівлі Управління соціального захисту населення. У місті працює система автономного електроосвітлення пішохідних переходів та місць зупинки транспорту, покращений технічний стан трамваїв, освітлення в яких переведене на енергозберігаючі лампи.

Бюджетоутворюючі підприємства для успішного виконання Програми також активно виконували заходи з акцентом на енергоефективність в усіх його напрямках. Приватним акціонерним товариством «Дружківській завод металевих виробів» виконана заміна освітлювального обладнання підприємства на більш енергоефективне, товариством з обмеженою відповідальністю  «Гірничі машини – Дружківській машинобудівний завод» зменшений холостий хід силових трансформаторів шляхом взаєморезервування підстанцій, налагоджена робота газового обладнання котла, здійснюється управління роботою компресорного устаткування з розвантаженням у години між змінами і зупинкою у вихідні та святкові дні, здійснюється контроль раціонального завантаження термічних печей із дотриманням маси садки згідно з паспортними даними печей та установка компресора малої продуктивності.

Реалізація заходів програми з енергоефективності та енергозбереження вже дозволила одержати економію паливно–енергетичних ресурсів та води по підприємствах промисловості, комунальним підприємствам і закладам міста: електроенергії - 500 тис.  кВт/год; природного газу — 240 тис. м3 та теплової енергії — 5,9 тис. Гкал. Економічний ефект від впровадження заходів складає майже 13 млн. грн. «Пріоритетом у діяльності міської влади й надалі буде проведення послідовної політики з впровадження енергоефективних заходів та ресурсозберігаючих технологій, із визначенням першочергових завдань, а також координації їх дій», -  наголосив Олег Поляков.

IMG_6118.JPG