Фестиваль «Кальміус» у Дружківці

7 листопада до Дружківки  завітав літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс 2019». Користувачів бібліотеки та всіх охочих чекала зустріч із сучасними українськими письменниками, улюбленими авторами дружківської дітвори: Євгенією Пірог, Сергієм Пантюкою та Сашком Дерманським. Дружнє спілкування почалося із віршованого привітання письменникам у виконанні Уляни Чернишевої та Романа Деніна. Сергій Пантюка захопив дітлахів  веселими віршами з «Грибної абетки» та здивував малечу віршем на літеру «Й».

Творчу естафету перейняла письменниця Євгенія Пірог й з першої хвилини здобула прихильність і симпатію дітлахів. Казкарка Джинні, в образі якої виступила письменниця, розважила дітей захопливими іграми та завданнями. Не менш цікавим був виступ улюбленого автора юних читак Сашка Дерманського, який порадував аудиторію артистичним читанням нової книги «Мері» та переказом її найяскравіших моментів. Представниця харківського видавництва «АССА» Тетяна Левченко з’явилася перед дітьми із м’якою іграшкою-копією героя книги Девіда Маккі «Елмер». Діти залюбки фантазували про те, як слоненяткові змінити колір та вижити серед стада звичайних сірих слонів.  Після коротких презентацій на гостей посипались цікаві запитання. Письменники навіть обрали найцікавіші й нагородили автора книжковим подарунком.

У другій локації – у  молодіжному центрі «ЛесяХаб» школяри міста та студенти Дружківського житлово-комунального коледжу спілкувалися з молодим автором, кременчужанином Віктором Янкевичем, автором детективів «Тенета», «Копія», «Відплата» та інших. Його ще жартівливо називають сучасною українською Агатою Крісті у штанях. Віктор розповів про творчий процес, про те як вигадує своїх героїв, а також відповів на питання молоді. Після зустрічі, яка пройшла на одному диханні, зацікавлена молодь на одинці спілкувалась з автором, фотографувалась та отримала поради з читання й написання книг. Мала змогу поспілкуватися й більш доросла аудиторія, яка складалася зі слухачів безкоштовних курсів української мови та членів літературного об’єднання «Сучасник». Вони зустрілися з поетами Марком Тереном, Юлією Ілюхою, Юлією Баткіліною та авторкою жіночої прози Людмилою Охріменко, які відомі як волонтери для української армії, воїнів, що повернулися до мирного життя та родичів загиблих бійців. Поспілкувалися з  відомим полтавським фотохудожником (за версією сайту Fotografers, входив до сотні кращих в Україні), який став письменником, добровольцем-атовцем Віталієм Запекою та з  Сергієм Пантюком. Поети презентували соціально-поетичний мультимедійний проект «Там, де вдома», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Отже, у цей день у бібліотечних закладах міста був справжній аншлаг. Свято книги відвідало близько 180 осіб, а фонд бібліотек поповнився новими книжками з автографами письменників.

fgd845fg64.jpg

4af564sdg54fd.jpg

54gf5dg4df5g4f65dg.jpg

4dfd45s456.jpg

sd5g45g4s5.jpg

d5g4fd5gh4e56h4.jpg

sd54ff5g4fe5gh45.jpg

5f4d5g4er5gr.jpg